Igrač utakmice bio je Argentinac Ramon Mierez kojem je trebalo manje od uvodnih 30 minuta za čak tri pogotka. Strijelac je bio u 9., 18. i 27. minuti. Četvrti pogodak za Osijek je dao Renan Guedes, a peti u 68. minuti Domagoj Bukvić. Levadia je, inače, povela na Opus Areni, strijelac je bio Ioan Jakovlev, ali u konačnici će taj pogodak vjerojatno vrlo malo značiti Estoncima.

U trećem pretkolu ovog natjecanja Osijek će u slučaju ukupne pobjede igrati protiv boljeg iz susreta azerbajdžanske Zire i slovačkog DAC-a iz Dunajske Strede. Klub iz Azerbajdžana je u prvom ogledu, kao domaćin, slavio s uvjerljivih 4-0.

Dvoboj je počeo šokantno po hrvatskog predstavnika jer su Estonci poveli već u osmoj minuti. Usporeno je reagirala osječka obrana, pogriješio je i vratar Čavlina, a domaću mrežu je zatresao Jakovlev.

Osijek je imao snage uzvratiti na isti način, odmah u prvoj sljedećoj akciji. Na dugu loptu najbolje je reagirao argentinski napadač Mierez te je s vrha šesnaesterca gađao i pogodio za 1-1.

Nastavio je Osijek u jakom ritmu sve do kraja prvog poluvremena dokad je i osigurao uvjerljivu pobjedu jer je postigao nova tri gola. Za Estonce posebno je neuhvatljiv i nezadrživ bio Mierez, ali treba priznati kako su gosti iz Tallinna, pogotovo u obrani, puno griješili.

U 18. minuti je Mierez iskoristio takvu jednu pogrešku, zaobišao vratara i zabio za 2-1, dok se u 27. opet Argentinac odhrvao svom čuvaru i za manje od pola sata igre i treći put naciljao suparničku mrežu. Dominacija Osječana okrunjena je u 35. minuti četvrtim golom. Strijelac je bio Guedes, a tom je prilikom vrlo loše reagirao estonski vratar Vallner.

Veliki dio drugog poluvremena Osijek je odigrao u puno slabijem ritmu. Gosti su većim dijelom izgledali bolje i odlučnije, ali unatoč tome uspio je hrvatski predstavnik zabiti i peti pogodak. U 68. minuti je Pušić lijepo proigrao Bukvića, a ovaj je postavio konačnih 5-1 i potvrdio visoku pobjedu svoje momčadi na startu nove sezone.