Jedini pogodak na susretu postigao je Petar Pušić u 14. minuti, čime je Slaven Belupo ostao jedina momčad u ligi bez pobjede. Osijek je i dalje pretposljednji, a Slaven Belupo na samom dnu ljestvice.

Ujednačeno je počela utakmica s po jednom prijetnjom na obje strane, nakon čega se i zatresla mreža na Opus Areni. Osječani su poveli u 14. minuti nakon akcije koju je počeo Bukvić. Njegovu ubačenu loptu glavom je spustio Jakupović, a u naletu je Pušić pucao i zabivši razveselio domaće navijače.

Pet minuta kasnije organizirao je domaćin novi dobar napad, ali je završnica Matkovića bila slaba te je pucao ravno u suparničkog vratara. Potom se ozbiljnije počeo buditi Slaven Belupo koji je nakon pola sata igre imao prvu dobru šansu za izjednačenje. Caimacov je pokušao, ali nije bio precizan.

Uslijedila je potom po jedna poluprilika na obje strane, a prvi dio je završio sjajnom šansom domaćeg igrača Jelenića koji je iz blizine bio neprecizan, makar je na pladnju imao pogodak za 2-0.

U nastavku utakmice bolji su na travnjaku bili gostujući igrači, ali Osijek je relativno lagano odbijao napade suparnika i nije opasno živio u svom šesnaestercu. Dvije prilike, u 55. i 61. minuti, za goste je imao Nestorovski, ali daleko je ostao od potencijalnog izjednačenja. Opasniji je bio šut Grgića u 66. minuti, ali ni tada se rezultat nije promijenio.

Osijek je tek u 75. minuti stvorio prvu šansu u nastavku. Iskosa je potegnuo Cvijanović, ali ni tada se rezultat nije mijenjao. Dvoboj je mogao biti riješen u 86. minuti, ali ni Soldo ni Omerović iz blizine nisu uspjeli ugurati loptu u gostujuću mrežu.

Kazna je mogla uslijediti u 92. minuti. Idealnu šansu za 1-1 imao je Martinović, ali vratar Osijeka Malenica je spasio domaćina i sačuvao premijernu pobjedu Osječana.

U posljednjem susretu ovog kola na Šubićevcu će od 20 sati igrati Šibenik i Varaždin.