novilist - prije 3 mjeseca - link

ORIJENT   – JARUN  0:0

RIJEKA Utakmica 33. kola Prve NL: Orijent – Jarun 0:0. Stadion na Krimeji. Gledatelja: 800. Sudac: Mateo Erceg (Pristeg) 7. Žuti kartoni: Galešić, Bubnjar (Orijent), Alghoul (Jarun).

ORIJENT: Mohorović 7,5, Braut 6,5, Mulac 6,5, Gajzler 6 (od 74′ Zuliani -), Bubnjar 6, Švrljuga 6, Muminović 6, Monjac 6,5 (od 83′ Bodetić -), Simčić 5,5 (od 57′ Zrilić 6), Galešić 6,5, Bagadur 6,5.

JARUN: Sajko 7, Dajčer 6, Turčin 6 (od 62′ Domančić -), Alghoul 6 (od 70′ Tadić -), Radujković 6 (od 85′ Pavlek), Mađarić 6, Abramović 6,5, Pranjić 6, Smoljo 6, Matijević 6 (od 70′ Bilobrk -), Mateković 6 (od 70′ Bićanić -).

U posljednjoj minuti sudačke nadoknade vremena Galešić je presjekao jednu loptu pa je snažnim udarcem s vrha kaznenog prostora poslao kraj gola. Sudac Erceg ubrzo je označio kraj utakmice, a onda je stigla vijest da je BSK u sučevoj nadoknadi vremena poveo 2:1. Rezultat je to koji je Krimejčane odveo u – kvalifikacije. Crveni unatoč vrlo solidnom nastavku i nizu prilika nisu uspjeli svladati Jarun i izbjeći ono najgore. Sada im slijede uvijek neizvjesne kvalifikacijske utakmice s viceprvakom Druge NL – Kustošijom.

Kazneni udarac

U 4. minuti Abramović se s loptom sjurio prema domaćem kaznenom prostoru. Muminović ga je na ulasku u kazneni prostor pokušao zaustaviti, no malo je u svojem startu zakasnio. Sudac Erceg je nakon Abramovićeva pada pokazao na bijelu točku. Vratar Mohorović je pročitao udarac Alghoula i ublažio efekte lošeg ulaska Krimejčana u utakmicu. Dobrih 20-ak minuta trebalo je proteći prije nego što su se domaći igrači oslobodili očitog grča i počeli organizirano prelaziti centar i barem povremeno pritiskati svoje goste. Galešić je u dva navrata pokušavao iz daljine (28′, 32′), Gajzler dvaput bio neprecizan glavom (23′, 34′). Sve zajedno ipak premalo da bi se na odmor otišlo sa željenom prednošću.

U 52. minuti Simčić je glavom loše ciljao gornji lijevi kut nakon ubačaja Bubnjara. Brzonogi napadač ubrzo je izašao iz igre. Grubor je u špicu poslao Zrilića, povukao Gajzlera na mjesto središnje polušpice, a na Monjca na lijevo krilo. Rezultat logičnih promjena nije izostao.

Pritisak

Nakon točno sat vremena igre domaći su stigli do najbolje prilike. Muminović je nakon udarca iz kuta vratio loptu u šesnaesterac, Mulac stigao loptu na korner liniji, a Gajzler snažnim prizemnim udarcem gađao suprotni kut. Ispriječio se jedan suparnički branič u klizećem startu. Lopti i njegova ruka koju sudac nije okarakterizirao kaznenim udarcem. U 63. minuti po Švrljuginom voleju gostujući vratar izvukao je loptu ispod grede u korner. Nakon udarca iz kuta Bubnjar je iz gužve poslao loptu u vratnicu. Dvije minute nakon toga Zrilić je glavom s vrha peterca poslao loptu preko gola. U 76. minuti Monjac je sve dobro napravio, ali vratar Sjajko je sjajnom intervencijom izvukao loptu iz samoga kuta.

Dobro je reagirao gostujući trener Leko. Uveo je u igru dva svježa špica (Bilobrk i Tadić), “odgurao” domaće od vlastitog gola, ali umalo i tuširao Krimeju. U 76. minuti Borna Bilobrk je bio najviši u domaćem kaznenom prostoru i poslao loptu glavom u – vratnicu.