HAJDUK – SLAVEN BELUPO 1:0 (Kalinić 45+2′)

HAJDUK Lučić – Sigur, Uremović, Šarlija, Mouffi – Krovinović, Pukštas, Kalik – Sahiti, Kalinić, Brekalo

SLAVEN BELUPO: Sušak – Bosec, Boras, Pllana, Štefulj – Lepinjica, Agbekpornu – Nongoh, Mioč, Caimacov – Štrkalj

PRIJENOS UŽIVO

45+3′ – Završeno je prvo poluvrijeme. Hajduk na odmor odlazi s prednošću 1:0. Golčinu Kalinića možete pogledati OVDJE.

45+2′ – GOL! Hajduk vodi 1:0, zabio je Nikola Kalinić koji je zabio volejem iz teške pozicije uz samu stativu.

45′– Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

43′ – Prekršaj nad Krovinovićem. Brekalo će ponovno imati priliku iz slobodnog udarca. Nije pcao, nego je ubacio, ali Mioč je sve uspio raščistiti.

40′ – Žuti karton za Sahitija nakon prekršaja na Nongohu koji je bio u punom naletu.

37′ – Jako opasan pokušaj Kalika s ruba šesnaesterca, ali lopta odlazi pokraj gola. Kalik je jedan od najboljih igrača Bijelih u dosadašnjem dijelu susreta.

36′ – Novi pokušaj Hajduka preko Sahitija, ali brani Sušak.

35′ – Opasnost pored vratima Slavena. Ubacio je Sahiti pred vrata gostiju nakon brzog izvođenja slobodnog udarca, ali gosti su se uspjeli obraniti.

32′ – Pokušao je sada Brekalo po desnom boku, prošao je dvojicu igrača Slaven Belupa, ali je u nastavku akcije igrao rukom i od svega neće biti ništa.

29′ – Nakon jednog prekršaja Lepinjice došlo je do kraćeg prekida, ali igra je ubrzo nastavljena.

22′ – Slobodan udarac za Hajduk nakon prekršaja nad Kalikom. Pucao je Brekalo s nekih 25 metara, ali ravno u živi zid.

18′ – Dalekometni pokušaj Krovinovića s nekih 22, 23 metra, ali Sušak je na pravom mjestu.

13′ – Sjajan dribling Sigura na desnom boku, ali ubacivanje koje je uslijedilo nije bilo precizno.

11′ – Pokušao je sada Kalik udarcem izvan šesnaesterca ugroziti vrata Slavena, ali je blokiran.

8′ – Hajduk na početku očekivano ima više loptu u svom posjedu i napada, ali osim situacije iz pete minute nije bilo opasnosti za vratara Sušaka.

5′ – Opasna situacija u kaznenom prostoru Slavena. Gosti traže jedanaesterac nakon igranja rukom jednog igrača Slavena, ali sudac se nije oglasio, a nije se aktivirao niti VAR.

2′ – Već na samom startu Bosec je završio na travnjaku nakon udarca laktom Brekala, ali brzo se pridigao.

1′ – S par minuta zakašnjenja počela je utakmica na Poljudu. Posljednji bod protiv Hajduka na Poljudu Slaven Belupo je osvojio 2021. godine, a u posljednjih pet utakmica protiv Bijelih ostali su bez plijena.

—————————————————————————————-
Nogometaši Hajduka dočekuju Slaven Belupo na Poljudu u utakmici u kojoj traže prekid crnog niza od četiri uzastopne utakmice bez slavlja. U tom su periodu ukupno upisali tri boda, a zadnju pobjedu su zabilježili u prosincu prošle godine protiv Gorice na Poljudu.

Do te utakmice Hajdukov trener Mislav Karoglan nosio je nadimak ‘Mister 100%0, a potom su uslijedili kiksevi. Hajduk je remizirao s Lokomotivom i Dinamom u Zagrebu, izgubio od Rijeke, pa ponovno remizirao, ovoga puta u gostima kod Osijeka.

“S Hajdukom je uvijek bilo teško igrati u Splitu. Favorit je i mi smo ondje u pravilu loše prolazili, ali neke se tradicije moraju srušiti. Nadam se da ćemo biti ozbiljan protivnik. Idemo otvoreno, neću reći da nemamo što izgubiti jer imamo. Igramo za bodove i idemo po pozitivan rezultat”, rekao je u najavi susreta trener Slaven Belupa Roy Ferenčina.

Hrabra najava iz Koprivnice

Slaven Belupo će za ovu utakmicu biti lišen usluga kapetana Tomislava Božića, a upitan je ofenzivac Matej Šakota. Hajduk bi ponovno trebao biti bez ozlijeđenog kapetana i najboljeg igrača Marka Livaje.

“Livaja je najbolji igrač Hajduka i za nas je bolje da ne igra. Iako, i Nikola Kalinić je vrhunski igrač s velikom karijerom iza sebe. Sramežljiva igra je prošlost. Ići ćemo maksimalno otvoreno”, hrabro je najavio trener Koprivničana.

Iz redova Hajduka utakmicu je najavio Dragan Blatnjak, pomoćnik Mislava Karoglana kojeg je pogodila viroza. “Svjesni smo da smo ove dvije utakmice mogli više, posebno protiv Rijeke. Ostali smo dužni navijačima, nadam se da ćemo to u nedjelju ispraviti s dobrom utakmicom i tri boda”, poručio je Blatnjak. Hajduk bi eventualnom pobjedom makar privremeno skočio na vrh ljestvice ispred Rijeke, dok bi Dinamu pobjegao na četiri boda prednosti uz utakmicu više.