Norvežanke su u polufinalu pobijedile Dansku sa 25-21, dok su Francuskinje nakon produžetaka slavile protiv Švedske sa 31-28.

Norvežanke, koje su dvostruke olimpijske pobjednice (2008, 2012) su bolje ušla u susret, povele su 4-1, a u završnici poluvremena su još jednom došle do +3 (11-8).

U drugom poluvremenu u nekoliko su navrata imale sedam razlike (20-13, 21-14) mirno privevši susret kraju. Na kraju je završilo 25-21.

Norvešku je do pobjede predvodila Kari Dale Brattset sa četiri gola, dok je u danskim redovima najefikasnija bila Kristina Joergrensen sa četiri gola.

Za razliku od njihovih muških kolega, koji su zapeli već u četvrtfinalu, francuske rukometašice su izborile finale Olimpijskih igara nakon što su u polufinalnom ogledu nakon produžetaka pobijedila Švedsku sa 31-28.

Francuskinje će tako biti u prilici obraniti zlato iz Tokija gdje su u finalu porazile Rusiju sa 30-25.

Nakon što su dobile prvo poluvrijeme sa 12-10, Šveđanke su bile u vodstvu i veći dio nastavka. U 44. minuti su imale je i najvećih +4 (20-16), a četiri gola prednosti imale se i u 45. minuti (21-17). Francuska je šest minuta prije kraja uspjela izjednačiti (22-22), a u završnim minutama gledali smo igru gol na gol.

Švedska je minutu prije kraja povela 25-24, a produžetak je izborila Tamara Horacek izjednačivši 16 sekundi prije kraja na 25-25. Francuskinje su u produžetku zaigrale bolje dobivši taj dio igre sa 6-3.

Francusku su do pobjede predvodile Tamara Horacek s osam i Estelle Nze Minko sa sedam golova, dok su Laura Glauser (12) i Hatadou Sako (8) sakupila ukupno 20 obrana.

Na švedskoj strani najefikasnije su bile Nathalie Hagman sa šest i Jasmina Roberts s pet golova. Johanna Bundsen je imala 16 obrana.