Posljednji put Amerikanke su na Igrama slavile 2012. godine u Londonu, a sada u svojim vitrinama imaju pet zlata te po jedno srebro i broncu. Brazil je treći put u povijesti izgubio finalni susret i svaki put su kobne po njih bile Amerikanke. Od tih suparnica Brazilke su ranije gubile 2004. i 2008. godine.

Ključni trenutak finalnog ogleda dogodio se u 57. minuti kada je Albert presjekla brazilski napad na sredini travnjaka te je poslala sjajnu loptu prema Mallory Diane Swanson. Ona se sjurila u suparnički šesnaesterac te je lako naciljala suprotni kut za vodstvo Amerikanki.

Sve do kraja Brazil je pokušavao doći do izjednačenja, a jedinu pravu šansu imala je Adriana u 94. minuti. Njen dobar udarac glavom zaustavila je američka vratarka Naeher za potvrdu pobjede svoje reprezentacije.

U petak su u utakmici za treće mjesto njemačke nogometašice s 1-0 bile bolje od Španjolske.