Njemačka peticom u Munchenu otvorila EURO, Elf razbio nemoćne Škote

novilist - prije 3 mjeseca - link

MUENCHEN  Nogometaši Njemačke svladali su reprezentaciju Škotske sa 5-1 (3-0) u prvoj utakmici na Europskom prvenstvu odigranoj u Munchenu.

Vodeći pogodak za Njemačku postigao je u 10. minuti Florian Wirtz. Prednost Nijemaca udvostručio je Jamal Musiala u 19. minuti, a za 3-0 strijelac je bio Kai Havertz iz kaznenog udarca u prvoj minuti dodatka u prvom poluvremenu. Za 4-0 je u 68. minuti strijelac bio Niclas Fuellkrug.

Škoti su smanjili na 4-1 u 87. minuti autogolom njemačkog braniča Antonija Ruedigera, da bi konačnih 5-1 postavio Emre Can u 93. minuti.

Njemačka – Škotska 5:1

Utakmica 1. kola skupine A: Njemačka – Škotska 5:1 (3:0).  Olimpijski stadion. Gledatelja 80.000. Sudac: Clement Turpin (Francuska). Strijelci: 1:0 Wirtz (11′), 2:0 Musiala (20′), 3:0 Havertz 3:0 (45′-11m), 4:0 Fullkrug (68′), 4:1 Rugier (87′-ag.), 5:1 Can (90′). Žuti kartoni: Andrich, Tah (Njemačka), Ralston (Škotska). Crveni karton: Porteus (45′).

NJEMAČKA: Neuer, Kimmich, Rudiger, Tah, Mittelstadt, Andrich (od 46′ Gross), Kroos (od 80′ Can), Gundogan, Musiala (od 73′ Muller), Havertz (od 63′ Fullkrug), Wirtz (od 63′ Sane).

ŠKOTSKA: Gunn,Porteous, Hendry, Tiermey (od 77′ McKenna), Ralston, McTominay, McGregor (od 67′ McLean), Robertson, McGinn (od 67′ Gilmour), Adams (od 46′ Hanley), Christie (od 82′ Shankland).

Njemačka je tako osvojila prva tri boda i zasjela na čelo ljestvice u skupini A.

Drugi dvoboj 1. kola u ovoj skupini bit će odigran u subotu u Koelnu, gdje će od 15 sati igrati Mađarska i Švicarska.

Preostale dvije utakmice subotnjeg programa će biti odigrane u B skupini. Od 18 sati na berlinskom Olimpijskom stadionu će igrati Hrvatska i Španjolska, a od 21 sat u Dortmundu će branitelj naslova Italija igrati protiv reprezentacije Albanije.

Objava Njemačka peticom u Munchenu otvorila EURO, Elf razbio nemoćne Škote pojavila se prvi puta na Novi list.