Nijemci se naklonili Hrvatskoj: ‘Znaju biti bezobrazni, mi nemamo taj mentalitet’

dnevno - prije 1 mjesec - link

Hrvatska muška rukometna reprezentacija praktički je osigurala plasman na Olimpijske igre  nakon što je u 2. kolu kvalifikacijskog turnira u Hannoveru ostvarila i drugu pobjedu svladavši domaćina Njemačku sa 33-30 (16-10).

“Potpuni raspad, Njemačkoj prijeti nokaut s Olimpijskih igara”, naslov je koji vrišti s naslovnice njemačkog Sport1 nakon ovog poraza, a ništa manje dramatično o pobjedi ne pišu ni u Bildu: “Sad nas čeka veliko finale protiv Austrije za Olimpijske igre. Nejasno je kako dotad popraviti rastresenu reprezentaciju.”

Druga je ovo pobjeda Hrvatske nad Njemačkom u manje od dva mjeseca što dodatno brine Njemačku koja će sada protiv neugodne Austrije morati tražiti kartu za Pariz.

Oduševljeni izbornik nakon velike pobjede: ‘Ponosan sam na momčad’

Odlična Hrvatska

Hrvatska se od prve sekunde protiv Nijemaca postavila neustrašivo, autoritativno i nadasve efikasno. Hrvatska je brzo uvećavala prednost, pa je nakon nekoliko minuta imala čak tri, pa četiri gola prednosti. Sjajan je bio vratar Kuzmanović, u napadu odlični Martinović i Cindrić, pridružili su mu se Šoštar, Jelinić i Duvnjak. Izgledalo je to i bajno i sjajno.

Stručni komentator na njemačkoj televiziji, legendarni Stefan Kretzschmar, nije krio razočaranje nakon utakmice. “Ne možeš protiv Hrvatske igrati onako kako je Njemačka igrala u prvom poluvremenu.

Zatim je zaključio: “Hrvatski igrači znaju biti bezobrazni kad treba, imaju taj mentalitet, mi nemamo. Svjesni su da je ovo kvalifikacijska utakmica, dobiješ ili ideš kući. Agresivni su i čvrsti, pokazali su nam kako se treba ponašati.”

Hrvatska im je očitala lekciju i poslala važnu poruku, a ovaj čovjek stavlja novi pritisak na Hrvate

Objava Nijemci se naklonili Hrvatskoj: ‘Znaju biti bezobrazni, mi nemamo taj mentalitet’ pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

Hrvatska rukometna reprezentacija (23)Rukomet (102)Sport (7665)