Neshvatljiv kiks, očaj na djelu: Totalni debakl, a samo jedna osoba mora odgovarati

dnevno - prije 2 mjeseca - link

Ajme i jao! Dinamo je “popio” pet komada od solunskog PAOK-a, uspio zabiti tek gol i neslavno ispao u osmini finala Konferencijske lige. Prednost od 2-0 iz Zagreba istopila se kao morska voda u solani. I to jako brzo. Zapravo, možemo reći da se ne sjećamo da je Dinamo ikada odigrao lošije prvo poluvrijeme od ovoga u Solunu.

Na odmor se otišlo s čak 3-0 za domaćina. Kako su modri igrali u tih prvih 45 minuta još su i dobro prošli. Dinamo je bio povučen, uplašen i zbunjen, jednostavno se nudio. Znalo se da ćr Grci odmah krenuti s jakim pritiskom, upravo tako je i bilo. Uzalud je to i trener Jakirović naglašavao, igrači su se smeli od stalnih juriša grčke momčadi i kada je procurilo nastala je poplava.

Dinamo nije mogao ni pola minute zadržati loptu, sve se svelo na panično izbijanje lopte iz obrane, vratar Nevjestić spašavao je što se dalo spasiti. Opet, sve to bilo je premalo. Grci su jednostavno izgledali kao pušteni s lanca, a Dinamovi igrači nalikovali su na amatere koji su prvi puta zaigrali zajedno, ali zaista!

Očaj na djelu

Od tih silnih juriša PAOK-a nešto se moralo početi događati, s zapravo to je bio početak kotrljanja lopte u Dinamovoj mreži, i to nekoliko puta. Kada smo pomislili da se Dinamo ipak odupire u šest minuta primio je dva pogotka, u 28. zabio je Baba, u 33. je loptu u svoju mreži skrenuo Sučić. I nastala je opća panika. Da bi u 42. minuti Thomas iskoristio nevjerojatnu, nehvatljivu neusredotočenost kompletne Dinamove zadnje linije.

Bio je to očaj na djelu. Svi su zacijelo već precrtali Dinamo. U nastavku se ipak ukazala nada. Hoxha je u 48. minuti zabio fini gol s krilne pozicije. Rezultat je tada bio izjednačen i osjetilo se da su se i nogometaši PAOK-a malo prepali. Možda tada, u sljedećim minutama, Dinamo i nije imao sreće. Ili je nije ni zaslužio.

Jer, bilo je šansi da se na semaforu zapiše 3-2. Glavni krivac za to je jedan Hrvat, vratar Kotarski koji je sjajno obranio udarac Špikića i Sučića. Nije uzalud dobio poziv izbornika Dalića. A uistinu Dinamo nije bio daleko od sljedećeg pogotka, još se osjetilo malo zanosa kod Dinamovih igrača…

Neshvatljiv kiks

Da bi se iznova dogodio još jedan neshvatljiv kiks. Taj četvrti gol PAOK-a fakat je zapanjujuć. Lopta je iz kornera upala u buket od pet-šest igrača Dinama. Nitko loptu nije dobro odbio, otkotrljala se prema usamljenom Koulierakisu koji je prsima loptu gurnuo u praznu mrežu. Dinamovi igrači samo su se pogledavali. A svi su bili – krivi.

Dinamo je, kada su lađe već potonule, krenuo na sve ili ništa, da barem izbori produžetak. Kako to obilno biva uslijedila je „kontra„, Mišić je skrivio jedanaesterac, a realizator za 5-1 bio je Srbin Živković.

Bio je to pravi debakl o kojem će se dugo pričati. Nema sumnje, na meti će posebno biti i trener Sergej Jakirović. On je ove sezone proživio svu silu krahova, no ovaj je dosad najveći. Tako je to u trenerskom poslu, brzo se zaboravi sve ono dobro, poput prve partije protiv PAOK-a ili onih dvoboja protiv Seville.

Objava Neshvatljiv kiks, očaj na djelu: Totalni debakl, a samo jedna osoba mora odgovarati pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

bbb (21)dinamo (346)Grčka (9)nogomet (1672)PAOK (37)Sport (7592)