novilist - prije 4 sata - link

RIJEKA Olimpija je remijem s aktualnom prvakom Celjem ostala vodeća momčad Prve SNL nakon tri kola. Oko tri tisuće gledatelja na Stožicama vidjelo je u dva navrata vodstvo domaćina, ali u oba slučaja gosti su uspijevali poravnati rezultat za konačnih 2:2.

Ljubljančane je u vodstvo doveo Portugalac Diogo Pinto u 3. minuti, poravnao je Brazilac Edmilson u 21. minuti. Brazilski napadač Pedro Lucas Schwaizer u 51. minuti ponovo je doveo Olimpiju u vodstvo da bi u 78. minuti Luka Menalo, bivši napadač Rijeke i Dinama, zabio za 2:2. U nastavku je za Olimpiju zaigrao Ivan Durdov, bivši napadač Orijenta.

Inače, oni najvatreniji navijači Olimpije, koji sebe nazivaju Green Dragonsima, podigli su transparent (Šugava Rijeko) kojim su valjda željeli dodatno mobilizirati vlastite redove uoči dvije utakmice s Rijekom u play off-u Konferencijske lige.

Dragonsi inače dolaze u Rijeku posebnim vlakom, a nadaju se da će popuniti za njih predviđenih 412 mjesta na sjeveru. Jasno je da će navijača Rijeke na Stožicama biti puno, puno više. Ljubljana je omiljeno gostovanje navijača Rijeke još od vremena osnivanja Armade s kraja 80-tih godina.

OLIMPIJA (4-2-3-1): Vidovšek – Jorge Silva, Ratnik, Muhamedbegović, Sualehe (od 71′ Lasickas) – Doffo (od 90′ Caciel), Agba – Florucz (od 66′ Brest), D. Pinto (od 66′ Thalison), Motika – Lucas (od 66′ Durdov).

Objava Navijači Olimpije zelenim vlakom u Rijeku. Dragonsi poslali i ružnu poruku uoči Rujevice pojavila se prvi puta na Novi list.