Modrićeva majstorska lopta ‘ugasila’ probleme Reala, a istaknuo se i drugi Vatreni

dnevno - prije 2 mjeseca - link

Luka Modrić je još jednom pokazao što zna u pobjedi Real Madrida, ovog puta u dolasku do 4:0 protiv Celte na domaćem terenu u 28. kolu španjolskog prvenstva. Na putu do uvjerljive pobjede, Modrićeva majstorska lopta iz kuta prethodila je povećanju Reala na 2:0 u 79. minuti, nakon čega za goste iz Viga više nije bilo povratka.

Modrić je loptom iz ubacivanja iz kuta pronašao Antonija Rudigera koji je snažno pucao glavom, a lopta se potom od Celtinog golmana Vicentea Guaite odbila u mrežu. Situaciju za 2:0 u korist Reala pogledajte – OVDJE.

Nakon toga, Real je priveo stvari kraju autogolom Carlosa Domingueza u 88. minuti i realizacijom 19-godišnjeg Turčina Arde Gulera u sudačkoj nadoknadi na kraju utakmice. U prvom dijelu je, pak, za 1:0 u korist domaćih zabio Vinicius Junior (21′).

Realova prednost je značajna

Dolaskom do pobjede, Real drži značajnu prednost na vrhu ljestvice, sada sa sedam bodova više od Girone koja je na drugom mjestu. Barcelona je na trećem mjestu s osam bodova zaostatka za Madriđanima, za koje je Modrić u pobjedi nad Celtom igrao do 83. minute.

Hrvatskog reprezentativnog kapetana zamijenio je Toni Kroos, a za obojicu je to bila posebna utakmica. Modrić je ubilježio 350. nastup za Real u prvenstvu, a 34-godišnji Nijemac sada ima 300 odigranih utakmica za Madriđane u španjolskoj ligi.

U idućem kolu, dolazeće subote, Real će novu ligašku pobjedu tražiti u gostima protiv Osasune koju svojim golovima vodi Ante Budimir, još jedan raspoloženi Vatreni u Španjolskoj.

Pašalić asistirao za Atalantu

Modrić se istaknuo kod drugog gola za Real protiv Celte, a u svojem nastupu u Italiji, vrijedan potez imao je još jedan Vatreni, Mario Pašalić, u dresu Atalante. Njegova momčad odigrala je 2:2 u gostima protiv Juventusa u 28. kolu Serie A, a Pašalić je bio asistent za prvi gol na utakmici. Strijelac za 1:0 za goste iz Bergama je u 35. minuti bio Teun Koopmeiners, a gol pogledajte – OVDJE.

Koopmeiners je bio strijelac i drugog gola za Atalantu, za završnih 2:2 u 75. minuti, a između toga, Juventus je došao do privremenog vodstva zaslugom Andree Cambiasa u 66. i Arkadiusza Milika u 70. minuti. Pašalić je odigrao cijelu utakmicu za gostujuću momčad.

Atalanta je nakon remija u Torinu na šestom mjestu ljestvice, bodovno poravnata s petom Romom, a s četiri boda zaostatka za Bolognom koja na četvrtom mjestu drži posljednju poziciju za odlazak u Ligu prvaka.

Golijada u Maksimiru: Dinamo uvjerljivo slavio pred novim predsjednikom, presudio je ulazak Baturine

Liverpool i City bez pobjednika

U Engleskoj, nedjeljni program u 28. kolu Premiershipa bio je obilježen velikom utakmicom Liverpool – Manchester City na Anfieldu. Završilo je s 1:1, a nakon takvog raspleta, na vrhu ljestvice je Arsenal koji ima isti broj bodova kao Liverpool, 64, ali s boljom gol-razlikom. Manchester City na trećem mjestu ima samo bod zaostatka.

Mateo Kovačić je u gostujućoj momčadi u 69. minuti ušao umjesto Kevina de Bruynea, a Joško Gvardiol pratio je utakmicu s klupe. City je zabio prvi, u 23. minuti im je vodstvo donio John Stones, a Liverpoolu je izjednačenje i bod osigurao Alexis Mac Allister iz penala u 50. minuti.

Objava Modrićeva majstorska lopta ‘ugasila’ probleme Reala, a istaknuo se i drugi Vatreni pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

luka modrić (119)nogomet (1667)real madrid (97)Sport (7585)