dnevno - prije 1 mjesec - link

Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u finale ACUD kupa u Kairu savladavši u polufinalu Tunis 5:4 nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. U regularnih 90 minuta bilo je 0:0, nakon čega su presudili udarci s bijele točke, a tamo je briljirao vratar Ivica Ivušić s tri obranjena jedanaesterca.

Prvo poluvrijeme gledali smo jako skromno izdanje Hrvatske u kojem su izabranici Zlatka Dalića imali dominaciju u posjedu lopte, ali jalovu, bez prilika, dok je Tunis promašio jedan zicer, a u 31. minuti je VAR poništio gol Jelassija zbog zaleđa. U nastavku bolje izdanje Hrvatske, aktivnije s puno više prilika, ali kako golovi nisu pali, odlučivali su jedanaesterci. A tamo je Ivušić obranio udarce Jaziriju, Jelassiju i Haddadiju i odveo Vatrene u finale.

Kapetan Luka Modrić poveo je Vatrene u ovoj utakmici upisavši svoj 173. nastup u dresu Vatrenih, a svoju je popularnost slavni veznjak Reala potvrdio i u Kairu.

Modrić u centru pozornosti

Svaki njegov kontakt s loptom od početka utakmice popraćen je aplaudiranjem s tribina i povicima malobrojnih gledatelja: ‘Luka, Luka…’ Tu situaciju možete pogledati OVDJE. A okupljeni navijači imali su za Modrića i spremne poruke u kojima su molili da im daruje dres po završetku susreta.

Modrić je inače igrao do 59. minute kada ga je zamijenio Nikola Vlašić, a upravo je igrač Torina bio prvi izvođač za Vatrene u raspucavanju jedanaesteraca. Nije pogodio kao što je bio slučaj na Mundijalu u Kataru kada je zabio Japanu i Brazilu s bijele točke također kao prvi izvođač. Ovoga je puta tuniški vratar pročitao njegov udarac.

A nakon susreta je Vlašić s velikim osmijehom na licu napravio neočekivani potez koji je sve oduševio. Naime, otišao je po jednog tuniškog navijača u kolicima pokraj terena te ga pogurao na travnjak što je ovaj želio. Tu situaciju možete pogledati OVDJE.