Prvi gol na utakmici postigao je Bernardo u 49. minuti, a pobjedu je potvrdio Borges u 89. minuti.

Portugalci su tijekom čitavog prvog poluvremena bili daleko bolja i opasnija momčad, a tu su svoju premoć i materijalizirali početkom nastavka da je Bernardo s pet metara poslao loptu u mrežu nakon duge i precizne kombinacije suigrača. Najbliže poravnanju Hrvatska je bila u 65. minuti kada je pokušaj Matkovića glavom obranio Soares.

U samoj završnici dvoboja Hrvatska se potpuno otvorila u porazi za izjednačujućim pogotkom, Portugal je to kaznio i iz protunapada kojega je poveo Mora, a zaključio Borges za konačnih 0-2.

Ovim porazom Hrvatska je praktički izgubila izglede za prvo mjesto u skupini koje izravno vodi na EP, ostala je na 16 bodova, dok je vodeći Portugal stigao do 21 boda. Kako Portugalci do kraja kvalifikacija još igraju protiv Farskih Otoka i Andore, oni su se pobjedom u Karlovcu praktički kvalificirali na EP.

Hrvatska je, pak, pala na treće mjesto u skupini jer ju je preskočila Grčka koja je 4-0 pobjedom na gostovanju kod Farskih Otoka stigla do 17 bodova, ali uz jedan susret više odigran. Hrvatska će taj zaostali dvoboj igrati 11. listopada protiv Andore, a zatim će se četiri dana potom Hrvatska i Grčka međusobno sučeliti u izravnom dvoboju za drugo mjesto u skupini koje bi također moglo voditi na EP. Naime, uz devet pobjednika skupina izravni plasman na EP izborit će i tri najbolje drugoplasirane reprezentacije dok će preostalih šest drugoplasiranih u dodatne kvalifikacije u studenom u kojima će se ždrijebom stvoriti tri para koji će kroz dvije međusobne utakmice odlučivati o posljednja tri putnika na EP.