Matija Marinić osmi u olimpijskom finalu

narod - prije 3 sata - link

Hrvatski kanuist na divljim vodama Matija Marinić zauzeo je osmo mjesto u finalu Olimpijskih igara u Parizu.

U finalnoj utrci Marinić je bio sjajan do sredine staze, no tada je prilikom svladavanja 15. od ukupno 23 vrata, jednih od šest postavljenih uzvodno, upao u vir te izgubio nekoliko dragocjenih sekundi da bi pred sam kraj staze, na 20. vratima dobio i dvije kaznene sekunde zbog dodira te je prilika za medalju propala.

Na kraju je Marinić s vremenom 100.35 sekundi završio kao osmi, za zlatnim Francuzom Nicolasom Gestinom zaostao je 8.99 sekundi, dok mu je brončani Slovak Matej Benuš “pobjegao” za 3.32 sekunde.