Liverpool i Jürgen Klopp ispisali povijest, podigli su prvi trofej sezone

dnevno - prije 2 mjeseca - link

Pobjednik nedjeljnog finala Carabao kupa u Engleskoj je momčad Liverpoola, koja je u finalu na Wembleyu bila bolja od Chesea s 1:0 golom Virgila van Dijka i tako podigla prvi trofej sezone. Gol pogledajte OVDJE.

Finale Liga kupa bilo je ispunjeno događanjima, VAR je poništio dva gola, jedan Chelseaju u 32. minuti, kada je za Bluese zabio Sterling, ali je asistent Jackson bio u zaleđu.

U prvom poluvremenu, kao i u cijeloj utakmici sjajni su bili vratari Đorđe Petrović za Chelsea i Caoimhin Kelleher za Liverpool, koji su obranili dosta teških udaraca.

Ispisali povijest

U drugom poluvremenu VAR je poništio i pogodak Virgila Van Dijka u 60. minuti isto zbog zaleđa, a do kraja regularnih 90. minuta nije bilo golova te se otišlo u produžetke.

Prvi produžetak nije donio neka uzbuđenja, da bi Virgil van Dijk zabio za Liverpool u 119. minuti susreta gol koji im je donio rekordni 10 Carabao kup.

Treba napomenuti kako su i jedni i drugi igrali bez puno prvotimaca pa je Liverpool bio bez Alissona Beckera, Mohameda Salaha, Darwina Nuneza, Trenta Alexandera-Arnolda, Joela Matipa, Dioga Jote, Thiaga Alcantare, Curtisa Jonesa i Dominika Szoboszlaija, dok je Chelsea igrao bez Benoita Badiashilea, Carneyja Chukwuemeke, Marca Cucurelle, Wesleyja Fofane, Reecea Jamesa i Thiaga Silve.