Strijelac jedinog gola bio je Marko Livaja u 56. minuti.

Prvo poluvrijeme ovog susreta bit će brzo zaboravljeno, Hajduk je bio bezidejan, a Osijek neambiciozan. Sve do 39. minute nije se dogodilo ništa vrijedno spomena, a onda je mladi Durdov lijepim udarcem iskosa  s desne strane “ugrijao” dlanove Malenice. Potom su Rakitić iz slobodnog udarca u 42. i Kalik iz igre u 44. minuti prijetili no nisu bili dovoljno precizni.

Drugi je dio započeo izvrsnom prilikom za domaće, nakon kombinacije Durdova i Hrgovića na desnom krilu lopta je stigla u peterac do Kalika, ali Malenica je uspio zaustaviti njegov pokušaj da bi na odbijanac prvi stigao Hrgović koji je s jednog metra pogodio Malenicu u nogu.

Hajduk je poveo u 56. minuti kada je Livaja prihvatio loptu na 40-ak metara od suparničkog gola, odigrao dupli pas s Pukštasom, utrčao u kazneni prostor i rutinirano svladao Malenicu.

Činilo se kako je samo četiri minute potom Hajduk poveo i sa 2-0, nakon ubačaja Livaje iz slobodnog udarca Pukštas je bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu, ali pokazalo se kako je bio u minimalnom zaleđu.

Osijek je prvi udarac u okvir gola suparnika uputio tek u 89. minuti kada je novopridošli Hernani pucao sa 10-ak metara iskosa, ali u dobro postavljenog Lučića.

Ovom pobjedom Hajduk je skočio na drugo mjesto sa 11 bodova, jednim manje uz utakmicu više od vodećeg Dinama, a jednim više uz također utakmicu više od treće Rijeke. Rijeka i Dinamo igrat će međusobno u nedjelju. Osijek je, pak, ostao deveti s jednim bodom, koliko ima i zadnji Slaven Belupo.