Nakon što je dobio prvi susret sa 2-1, Lille je u uzvratu u Istanbulu nakon produžetaka odigrao 1-1 i nastavlja svoj put prema elitnom natjecanju “Starog kontinenta”.

Francuski sastav se odlično branio sve do sudačke nadoknade kada je Bafode Diakite zatresao vlastitu mrežu gurnuvši susret u produžetak.

Kada je Aissa Mandi u 109. minuti zaradio crveni karton zbog oštrog prekršaja nad İrfanom Kahvecijem činilo se kako će Fener do slavlja. Međutim, gosti su s igračem manje u 116. minuti izborili jedanaesterac.

Alexander Dijku je igrao rukom, a španjolski sudac Jose Maria Sanchez Martinez nakon asistencije VAR-a pokazao na bijelu točku. Jonathan David je bio siguran za 1-1 i prolaz Lillea.

Dominik Livaković je branio za turski sastav koji sada seli u Europsku ligu.

Ispao je i grki PAOK koji je u “ludoj” utakmici u Solunu nakon produžetaka izgubio 3-4 od Malmoa, nakon što je prvi susret završio 2-2.

Goti su poveli u 10. minuti golom Sebastiana Nanasija. PAOK je potom okrenuo rezultat s dva gola u nizu, Taison je u 21. izjednačio, a Konstantinos Koulierakis u 43. zabio za 2-1.

Dvije minute kasnije Nanasi je izjednačio, no u četvrtoj minuti nadoknade Andrija Živković vraća solunski sastav u prednost.

PAOK je držao vodstvo i prolaz sve do šeste minute nadoknade kada je Nils Zetterstrom izjednačio na 3-3 gurnuvši susret u produžetak. Šok u Solunu uslijedio je u 99. minuti kada je Anders Christiansen gurnuo goste korak do velike pobjede.

U preostalom vremenu PAOK je pokušavao izjednačiti, ali nije uspio. Dominik Kotarski je branio za grčki sastav.

Sjajan dvoboj je odigran na stadionu De Grolsch Veste u Enschede gdje su Twente i RB Salzburg odigrali 3-3, čime je austrijski sastav obranio 2-1 iz prve utakmice.

Gosti su imali 2-0 i 3-1, ali je Twente izjednačio na 3-3 i u samoj završnici lovio četvrti gol i produžetak, no austrijski sastav se obranio.

Maurits Kjaergaard je doveo Salzburg u vodstvo u 17. minuti, a osam minuta kasnije Dorgeles Nene je zabio za 2-0, da bi Mees Hilgers u 43. smanjio na 2-1.

Već u prvoj minuti nastavka Moussa Yeo je vratio Austrijance na +2, no u 64. je Alec van Hoorenbeeck smanjio na 2-3. Salzburg je u 73. minuti mogao zabiti i četvrti gol, ali Kjaergaard nije realizirao kazneni udarac.

U 87. minuti je Sem Steijn izjednačio na 3-3 produživši nadu domaćinu, ali do kraja susreta više nije bilo golova. Roko Šimić nije nastupio za austrijski sastav.

APOEL i Slovan iz Bratislave su odigrali bez golova, pa je slovački sastav obranio dva gola prednosti iz prve utakmice. Marko Tolić je za Slovan igrao do 62. minute.

REZULTATI

APOEL (Cip) – Slovan Bratislava (Slk) 0-0
(prva utakmica 0-2)

Bodo/Glimt (Nor) – Jagiellonia (Polj) 4-1 (Fet 34, 56, Maatta 38, Hogh 70 / Berg 4-ag)
(prva utakmica 1-0)

Fenerbahče (Tur) – Lille (Fra)  1-1 prod. (Diakite 90+1-ag / David 118-11m)
(prva utakmica 1-2)

Twente (Niz) – RB Salzburg (Aut)  3-3 (Hilgers 43, Van Hoorenbeeck 64, Steijn 87 / Kjærgaard 17, Nene 25, Yeo 46)

PAOK (Grč) – Malmo (Šve)  3-4 prod. (Taison 21, Koulierakis 44, Živković 45+4 / Nanasi 10, 45, Zetterstrom 90+6, Christiansen 99)
(prva utakmica 2-2)

Ferencvaros (Mađ) – Midtjylland (Dan)  1-1 (Cisse 17 / Sorensen 50)

Ludogorets (Bug) – Qarabag (Aze)  2-7 prod. (Duah 13, 23-11m / Juninho 7, Benzia 45+1-11m, 118, Andrade 45+5, 112, Bajramov 93, Xhixha 111)
(prva utakmica 2-1)

FCSB (Rum) – Sparta Prag (Češ)   2-3 (Olaru 60, Edjouma 85 / Birmančević 13, 28-11m, Haraslin 37)
(prva utakmica 1-1)

Royale Union SG (Bel) – Slavia Prag (Češ)  0-1 (Jurečka 84)
(prva utakmica 1-3)

Rangers (Ško) – Dynamo Kijev (Ukr)  0-2 (Pikhaljonok 82, Vološin 84)