novilist - prije 2 sata - link

RIJEKA Nogometaši Rijeke neočekivano su lakom pobjedom sjajno otvorili prvenstvo, na rutinu i kvalitetu više izdominirali su sporovoznu i slabu Lokomotivu te na najbolji način najavili europski sudar s Elfsborgom.

Zagrepčani su početkom utakmice i nastavka imali dvije stopostotne prigode, prvo da povedu, kasnije da se vrate u susret, no nakon toga sve je bilo u znaku Riječana. Ako dosta toga nije štimalo protiv Corvinula, protiv Lokosa se “odčepilo”, kako je to priželjkivao sam Željko Sopić, strateg Bijelih koji može biti itekako zadovoljan.

RIJEKA – LOKOMOTIVA 4:0

Stadion HNK Rijeka na Rujevici. Gledatelja: 3.552.

Sudac: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) – 7.

Strijelci: 1:0 Fruk (13′), 2:0 Ivanović (28′), 3:0 Hodža (70′), 4:0 Butić (83′).

RIJEKA: Posavec 6,5, Smolčić 6,5, Galešić 6,5, Radeljić 7, Bogojević 6,5, Selahi 6,5 (od 62′ Hodža) 6,5, Pašalić  7 (od 74′ Butić) 6,5, Petrovič 6,5, Fruk 7, (od 62′ Rukavina) 6,5, Janković 6,5 (od 74′ Ilinković) -, Ivanović 7, (83′ Djouahra) -.

LOKOMOTIVA: Šubarić 5, Karačić 5, Živković 5, Mersinaj 5, Leovac 5, Smakaj 5 (od 71′ Fetaj) -, Baždarić 5 (od 80′ Bošković) -, Sušak 5 (od 46′ Tošković) 5, Mudražija 5, Goričan 5, Čop 5 (80′ Čuić) -.

Riječki redovi bili su usklađeni, tečni i plijenili su lakoćom izvedbe. Nije se niti najmanje osjetio odlazak nekolicine važnih igrača, za razliku od Lokosa kojima je ljetni remont očito donio pregršt glavobolja.

U prvom dijelu glavninu posla su obavili Fruk i Ivanović, u nastavku je zaigrao i Rukavina, prvijenac zabio Butić, Posavec sigurno čuvao mrežu… Igrači su se uistinu potrudili za lijep dar navijačima u predvečerje sutrašnjeg praznika.

Armadin transparent

Rijeka je u prvom poluvremenu demonstrirala vidljivu razliku u kvaliteti i lako izlazila na kraj s novim, neuštimanim i mladanečakim sastavom Silvija Čabraje. Nije to bila utakmica posebno jakog tempa. Bijeli su više igrali na rutinu i koristili obilje slobodnog prostora.

Foto galerija: Utakmica Rijeka – Lokomotiva (2) Foto: Sergej Drechsler

Ipak prvu šansu na utakmici imali su gosti, Leovac je u 5. minuti sjajno pronašao ubačajem Suška na vrhu peterca, a on neometan udarcem glavom promašio mrežu iz velike prigode. Mogao se je samo uhvatiti za glavu… Riječanima nije trebalo puno da uzvrate, Radeljić je u 7. minuti dugom loptom dobro uočio Petroviča na vrhu šesnaesterca, on je iz prve glavom gurnuo za Ivanovića koji je loše reagirao u matnoj prigodi, Šubarić je na kraju prije stigao do lopte. Dvije minute kasnije Pašalić nije loše pucao prizemno s 18 metara, lopta je prošla malo kraj vratnice.

Rijeci se “otvorilo” u 13. minuti, Pašalić je poslao loptu u srce šesnaesteraca, a ona se spretno i sretno odbila do Fruka koji je iz okreta lako zatresao mrežu – 1:0. Tri minute kasnije Janković je dobrim udarcem s 20 metara zagrijao dlanove Šubarića, a Rijeka svoju tečniju igru oplemenila još jednim golom u 28. minuti. Ivanović je prihvatio loptu na lijevoj strani šesnaestarca, lakoćom okrenuo svog čuvara i prizemnom loptom pogodio bliži kut, pri čemu je ostao dojam na pogodak ide malo i “na dušu” Šubarića – 2:0.

Šansa Goričana

U 30. minuti Armada je izvjesila transparent u spomen na VRO Oluja ’95, a Bijeli lakoćom držali pod kontrolom igru protiv potpuno nepovezanih Lokosa.

Foto galerija: Utakmica Rijeka – Lokomotiva (1) Foto: Sergej Drechsler

Do odmora dvaput je još zaprijetio Ivanović. Prvo sprintom (34′) s gotovo polovice igrališta kada je izgubio snagu u završnici pod pratnjom gostujućih stopera, a potom (37′) kada je pucao u blok Mersinaja.

Gosti su drugo poluvrijeme opet otvorili velikom šansom, u 46. minuti Goričan je izašao sam ispred Posavca s lijeve strane, ali novi je Rijekin čuvar mreže majstorski nogom zaustavio loptu. Igra se potom malo razvodnila, Rijeka opet zaprijetila u 61. minuti i to dvaput preko Ivanovića u jednoj akciji.

Sopić se potom odlučio osvježiti redove dvostrukom zamjenom, a vrlo brzo stigao je i pečat na pobjedu. U 70. minuti Rukavina je dodao loptu za Bogojevića, on je s lijeve strane proslijedio u sredinu za Hodžu koji je rutinski pogodio kut s deseatak metara – 3:0.

U završnici je Butić stavio samo pečet na uvjerljivo riječko slavlje nakon promašene prigode Ivanovića – 4:0.

Objava LAKŠE OD OČEKIVANOG Nogometaši Rijeke dojmljivom izvedbom i golijadom otvorili domaće prvenstvo pojavila se prvi puta na Novi list.

HNK Rijeka (217)NK Rijeka (165)Sport (10293)SuperSport HNL (38)