Kovačiću komplimenti velikana: ‘Fantastičan gol, kakav vrhunski igrač’

dnevno - prije 2 mjeseca - link

Sinoćnja utakmica osmine finala engleskog FA Cupa bila je posebna, a za to se najviše pobrinuo peterostruki strijelac Erling Haaland. Slavio je Manchester City u gostima kod Lutona sa 6:2, a norveški napaadač je već do poluvremena upisao hat-trick. Do 58. minute zabio je još dva gola i upisao svoje ime u povijesne knjige engleskog nogometa.

Postao je prvi igrač u povijesti engleskog nogometa koji je zabio pet golova protiv nekog prvoligaša u FA Cupu nakon 1970. godine. Dakle, nakon pune 54 godine. Tada je to uspjelo legendarnom Georgeu Bestu koji je utrpao čak šest golova Northampton Townu.

“Erling je ‘izgorio‘, njegova veza s Kevinom je savršena. Taj duo dovodi našu igru na višu razinu. Erling treba Kevina i Kevin treba Erlinga”, govorio je nakon susreta Pep Guardiola aludirajući na savršeni tandem Haaland – De Bruyne. Jer za četiri Haalandova gola asistirao je baš De Bruyne.

Komplimenti za Kovačića

A da susret ne prođe samo u znaku spomenutog dvojca pobrinuo se svojim drugim ovosezonskim golom Mateo Kovačić. On je zabio sjajan pogodak za konačnih 6:2, odapevši dalekometno s dvadesetak metara. Potez kojeg se ne bi posramili niti najveći.

“Slušajte, ja sam Kovačićev veliki obožavatelj. To govorim od dana kad smo ga prvi put vidjeli u predsezoni. Mislim da je protiv Bornemoutha bio jako dobar, kao i sada. Igrače poput njega suigrači cijene”, govorio je bivši igrač Manchester Cityja Paul Dickov.

“Kovačićev pogodak? Bio je fantastičan, sjajan dodir, sjajna tehnika i odličan udarac. Vrhunski igrač”, dodao je Dickov, koji je boje ‘Građana’ branio u dva navrata, između 1996. i 2002., te između 2006. i 2008. godine. Nakon rapsodije protiv Lutona Cityju predstoji veliki nedjeljni gradski derbi protiv Manchester Uniteda u Premier ligi.

Izabrali su Hrvatsku, ali onda su neki počeli dobivati i prijetnje smrću

Objava Kovačiću komplimenti velikana: ‘Fantastičan gol, kakav vrhunski igrač’ pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

manchester city (31)MATEO KOVAČIĆ (21)nogomet (1708)Sport (7686)