Košarkašice Arxa prvakinje Hrvatske do 12 godina, Kastavci viceprvaci

novilist - prije 3 dana - link

RIJEKA  Košarkašice Arxa iz Crikvenice prvakinje su Hrvatske u kategoriji do 12 godina, dok je Kastav u istom uzrastu osvojio titulu viceprvaka! Dubrava je ugostila prvenstvo Hrvatske i za djevojčice i dječake, a igračice trenera Krešimira Kozlevčara u finalu su nadigrale Plamen Požegu 50:25 i tako zapravo obranile naslov prvakinja. Prošle godine osvojile su zlato u kategoriji do 11 godina. Kastavci, koje vodi Eugen Tončinić, u finalu su tijesno poraženi od Splita 34:38 i tako jednako kao i Arx nastavili s uspjesima s obzirom da je ova generacija Kastva prije godinu dana osvojila titulu prvaka u konkurenciji do 11 godina.

Ema Kikić iz Arxa proglašena je najkorisnijom igračicom prvenstva, a uz nju je iz crikveničkog kluba u prvu petorku uvrštena Vita Turina. Morena Jelovica je pak najbolja strijelkinja. Viktor Vidmar iz Kastva je dio najbolje petorke kod dječaka, dok je Karlo Andlar najbolji strijelac.

ARX: Morena Jelovica, Vita Turina, Ema Kikić, Mila Gulin, Natali Vidas, Leona Bogović, Matea Burić, Lucija Davidović, Elena Farkaš, Vita Vukić, Vida Vukelić, Eli Volarić, Maja Lena Gajić.

KASTAV: Viktor Vidmar, Karlo Andlar, Ivan Lerga, Raul Perić, Lucas Latin, Vito Vidmar, Marko Spasojević, Karlo Brandt, Filip Troskot, Ivor Mačinković, Martin Grbac, Nikola Superina, Raul Simčić, Damian Kolega.

Objava Košarkašice Arxa prvakinje Hrvatske do 12 godina, Kastavci viceprvaci pojavila se prvi puta na Novi list.