Konferencija u Splitu krajem svibnja traži i nudi svježe ideje za web3. Imate li ih i vi?

netokracija - prije 2 tjedna - link

Konferencija BlockSplit 2024, najavljena za 27. do 30. svibnja ove godine, drugu će godinu zaredom ugostiti natjecanje Web3 Startup Pitch, gdje će startupi imati priliku predstaviti svoje inovacije globalnoj publici i povezati se s potencijalnim investitorima. 

Sudjelovati mogu startupi iz bilo kojeg dijela svijeta. Deset finalista iz cijelog svijeta će izlagati pred stručnim žirijem i publikom u kojoj će se nalaziti predstavnici investicijskih fondova poput Meta Change Capital i Deadalus Angels

BlockSplit je za najbolje startupe osigurao i brojne nagrade, među kojima su 7000 eura u gotovini, 1000 eura u pravnim uslugama odvjetničkog ureda Hrdalo i Krnić te 3000 eura u UX/UI uslugama Locastica.

Također, dio programa konferencije će – kroz panel diskusije i govore – obraditi teme poput investiranja u web3 startupe, razvoja uspješnih web3 startupa, pripreme dobitnog startup pitch decka, načina rada investicijskih sindikata i drugo.

“Ne ograničavamo svoj sadržaj samo na tehnološke aspekte”

BlockSplit 3 je namijenjen web3 stručnjacima i entuzijastima, kao i svima kojima bi njegove teme mogle biti zanimljive: znanstvenicima, poduzetnicima, umjetnicima, pravnicima, regulatorima, bankarima, aktivistima, političarima i drugima. Glavna tema konferencije je decentralizirani internet i na njemu temeljena istraživanja, inovacije i proizvodi. 

U to spadaju, među ostalim, kriptovalute, decentralizirane financije, sigurnost, privatnost, decentralizirana znanost, gaming, financiranje javnih dobara, regulacije i digitalna demokracija.

Kako je Netokraciji rekao suorganizator BlockSplita 2024 Tomislav Mamić, konferencija je zamišljena kako bi povezala lokalnu zajednicu s globalnim trendovima i tehnološkim inovacijama. 

Ne ograničavamo svoj sadržaj samo na tehnološke aspekte, već integriramo znanost, kreativne i legalne aspekte industrije, poduzetništvo ali i društveni aktivizam, čime se stvara širok i interdisciplinarni dijalog. 

Naša konferencija služi i kao epicentar umrežavanja web3 entuzijasta, što omogućujemo raznim sporednim događajima te zabavama i  izletom brodom, čime jedinstvenim lokalnim doživljajima obogaćujemo boravak sudionika.

Od sličnih događanja se razlikuje i po tome što što veliki značaj stavlja na radionice uz vodstvo lokalnih i globalnih web3 stručnjaka. 

Radionice i predavanja top stručnjaka iz web3 svijeta

Među predavačicama i predavačima Mamić je izdvojio Shirly Valge, direktoricu zaduženu za rast u zakladi Partisia Blockchain Foundation, gdje je razvijena prva javna blockchain platforma za privatnost, s fokusom na povećanje potrebe za privatnosti u Web3 u rastućem trendu GDPR-a i zaštite podataka.

Maja Prgomet

Tu je i Devansh Mehta, dobitnik stipendije Zaklade Ethereum za misiju financiranja novinara te član upravnog vijeća Gitcoina i Octanta, čije će se predavanje i radionicu usredotočiti na edukaciju polaznika o tome kako pribaviti financiranje za vlastite decentralizirane, istražne i znanstvene projekte.

Joshua Bate, osnivač platforme DeSciWorld (posvećene stvaranju ekonomije temeljene na znanju i edukaciji te otklanjanju asimetrije informacija) svoju će radionicu usmjeriti na istraživanje potrebe za potencijalnom budućom ekonomijom vođenom znanjem i umjetnom inteligencijom.

Mamić također skreće pozornost na Glena Weyla, autora izvornog rada na temu kvadratnog financiranja, osnivača zaklade RadicalxChange, suosnivača i predsjednika instituta Plurality te spiritus movensa ideje “plurality” koja, kao ključna komponenta digitalne demokracije, naglašava važnost prihvaćanja različitosti i složenosti u demokratskim društvima.

Cijeli dan za digitalnu demokraciju

Prvi dan BlockSplita 3 bit će pretkonferencijski i posvećen digitalnoj demokraciji. Tijekom drugog i trećeg radit će se punom parom – svoja znanja i iskustva na četiri pozornice podijelit će ukupno 80 predavačica i predavača –  dok je za 30. 5. predviđen izlet brodom.

Maja Prgomet

Digitalna demokracija odabrana je kao tema pretkonferencijskog dana zbog toga što se, prema Mamićevim riječima, posljednjih nekoliko godina u web3 zajednici dogodila svojevrsna kambrijska eksplozija demokratskih i vlasničkih modela i alata upravljanja

Za razliku od dosadašnjeg interneta, kojem je glavna vrijednost u pristupu informaciji, web3 vrijednost stvara u neotuđivom individualnom vlasništvu i pravima. Veliki dio te vrijednosti je zaključan u zajednicama i organizacijama koje funkcioniraju negdje u spektru od klasičnih poduzeća s nekoliko vlasnika, do prave demokracije gdje svaki građanin ima jedan glas i svega između. 

Te organizacije su za vlastite potrebe razvile alate i modele sudjelovanja u upravljanju i odlučivanju koje, uz dovoljno razumijevanja, možemo primijeniti u demokratskim procesima država. Među te procese ubrajamo digitalne izbore, participaciju građana, financiranje javnih dobara, održivost medija i drugo. 

Svrha našeg Dana digitalne demokracije je upravo potaknuti promišljanja i primjenu web3 rješenja u demokratskim procesima društva.

Ako su vam spomenute teme zanimljive, svakako provjerite što još ove godine nudi BlockSplit.

pročitaj cijeli članak

najava (13)