Kakva pljuska za Novaka Đokovića, izbacio ga 123. igrač svijeta

dnevno - prije 2 mjeseca - link

Šok za Novaka Đokovića (36) u Indian Wellsu! Prvi tenisač svijeta poražen je s 4:6, 6:3, 3:6 u trećem kolu ATP Masters 1000 turnira od Luce Nardija (20), 123. tenisača s ATP ljestvice.

Nardijeva pobjeda protiv Đokovića je najveće iznenađenje u tenisu posljednjih godina jer je anonimus koji je u kultni turnir ušao nakon ispadanja u kvalifikacijama, kao lucky loser, tamo u ranoj fazi pobijedio velikana koji je Indian Wells osvajao rekordnih pet puta.

Igrač koji je za dobar dio sportske publike bio potpuna nepoznanica bolje je otvorio ovaj susret i već u petom gemu ugrabio break kojeg nije ispuštao, dok se Đoković, s druge strane, mučio, ali i žalio na želučane probleme.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli ATP Tour (@atptour)

Velika pobjeda

Talijan je, spomenimo i to, u noći s ponedjeljka na utorak postao najniže rangirani igrač koji je na Masters 1000 i Grand Slam turnirima pobijedio jedno od najboljih svih vremena.

Drugi set je počeo Đokovićevim breakom za 2:0, nakon čega je slijedio najdulji gem meča, koji je trajao 10 minuta. Nardi se i tu iskazao, tako što je zbunio Đokovića na servisu te izjednačio na 2:2. Srbin se na to zainatio te uzvratio novim breakom te osvajanjem drugog seta sa 6:3.

U zadnjem setu Nardi je otvorio s dvije break lopte dok je vodio 1:0, ali se Đoković izvukao sjajnim servisom i volejom na mreži.  Nardi je Đokoviću ukrao servis u šestom gemu trećeg seta te do kraja rutinski sačuvao prednost za senzacionalnu pobjedu.

Hrvatska krv je prevagnula, emigrant nije dvojio: Izabrao Hrvatsku, emocije oca teško je bilo sakriti

Objava Kakva pljuska za Novaka Đokovića, izbacio ga 123. igrač svijeta pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.