Kako prati i održavati kupaći kostim da traje što duže

novilist - prije 15 sati - link

Održavanje kupaćeg kostima kako bi izgledao kao nov i trajao što duže zahtijeva pažljivu njegu i nekoliko jednostavnih, ali učinkovitih trikova.

Pravilno održavanje ne samo da će produžiti životni vijek vašeg omiljenog badića, već će također osigurati da boje ostanu svježe, a materijal elastičan.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Negin Mirsalehi (@negin_mirsalehi)

Kako ispravno prati kupaći kostim?

Nakon svakog nošenja, ključno je temeljito isprati kupaći kostim u hladnoj vodi. Slana voda, klor iz bazena, sunčevo svjetlo i znoj mogu oštetiti tkaninu i izblijediti boje. Ispiranje hladnom vodom pomoći će ukloniti ove štetne tvari prije nego što imaju priliku nanijeti trajnu štetu. Izbjegavajte korištenje vruće vode jer može uzrokovati rastezanje i gubitak elastičnosti materijala.

Ručno pranje je najbolji način čišćenja kupaćeg kostima. Koristite blagi deterdžent ili specijalizirani sapun za osjetljive tkanine. Izbjegavajte grube deterdžente i sredstva za izbjeljivanje koja mogu oslabiti vlakna i izblijediti boje. Nježno trljajte tkaninu kako biste uklonili prljavštinu i znoj, a zatim temeljito isperite kako biste uklonili sve tragove sapuna.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara)

Sušenje kupaćeg kostima također zahtijeva pažnju. Nikada ga nemojte cijediti ili uvrtati jer to može oštetiti vlakna i deformirati tkaninu. Umjesto toga, nježno pritisnite kostim između dva ručnika kako biste uklonili višak vode. Sušenje na zraku je najbolja opcija, ali izbjegavajte direktnu sunčevu svjetlost jer UV zrake mogu izblijediti boje i oslabiti elastičnost. Sušenje na ravnoj površini spriječit će istezanje materijala i pomoći kostimu da zadrži svoj oblik.

Dodatni savjeti za održavanje badića

Izbjegavajte dugotrajno sjedenje na grubim površinama dok nosite kupaći kostim jer to može uzrokovati habanje tkanine. Ako morate sjediti na betonu, kamenju ili drugim hrapavim materijalima, stavite ručnik ispod sebe kako biste zaštitili kostim. Također, pazite da ne dolazi u kontakt s oštrim predmetima ili površinama koje bi mogle izazvati rupe ili ogrebotine.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Caroline Daur (@carodaur)

Kada ne koristite kupaći kostim, pravilno ga skladištite. Pazite da je potpuno suh prije nego što ga spremite kako biste spriječili pojavu plijesni ili neugodnih mirisa. Čuvajte ga na hladnom i suhom mjestu, daleko od direktne sunčeve svjetlosti i vlage. Izbjegavajte plastične vrećice koje ne dopuštaju tkanini da diše; umjesto toga, koristite vrećice od prozračne tkanine.

Redovito provjeravajte kupaći kostim za znakove trošenja. Ako primijetite labave niti ili sitne rupe, popravite ih što je prije moguće kako biste spriječili daljnje oštećenje. Ova pažljiva rutina održavanja osigurat će da vaš kupaći kostim izgleda sjajno i traje mnogo sezona, omogućujući vam da uživate u suncu i vodi bez brige o stanju vašeg omiljenog komada odjeće.

Objava Kako prati i održavati kupaći kostim da traje što duže pojavila se prvi puta na Novi list.

pročitaj cijeli članak

Life (531)Moda (116)