riportal - prije 3 sata - link

Za Bijele se najvažniji trenutka dogodio u 33. minuti kada je Ivanović zabio nakon sjajne solo akcije s ijeve strane kaznenog prostora. Najporije je ‘lažnjakom’ prevario gostujuće braniče a potom je uslijedio fantastičan udarac nakon kojeg je lopta završila u suprotnom kutu gostujućeg vratara

RIJEKA – OLIMPIJA 1:1 (1:0)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeka na Rujevici. Prva utakmica play offa Konferencijske lige. Sudac: Cesar Soto Grado (Španjolska). Gledatelja: 6487.

Stirjelci: 1:0 Ivanović (33), 1:1 Pedro Lucas (76)

RIJEKA: Zlomislić – Bogojević, Majstorović, Galešić, Devetak – Petrovič – Pašalić, Hodža, Fruk, Janković – Ivanović

OLIMPIJA: Vidovšek – Silva, Ratnik, Muhamedbegović, Sualehe – Agba, Doffo – Florucz, Pinto, Motika – Lucas

Domaćini su prvi zaprijetili i to u 5. minuti kada je nakon sjajne akcije lopta došla do Ivanovića koji s pet, šest metara iskosa s desne strane puca ravno u Vidovšeka.

U 11. minuti pokušao je Pašalić, ali opet to ide u gostujućem golmana. Slovenci su odgovorili u 14. minuti kada Doffo s 14, 15 metara puca visoko iznad gola. U 21. minuti Pašalić je pokušao izravno iz kornera, ali sjelo je to na prečku. Rijeka je imala dominaciju, no pravih prilika nije bilo puno, vrijedi izdvojiti tek dalekomentni pokušaj Fruka iz 32. minuti koji je otišao daleko od gola.

I onda minutu kasnije, Ivanović je dobio loptu na lijevoj strani u šesnaestercu i sjajno pogodio suprotni kut za 1-0 i euforiju na Rujevici.

U 37. minuti s 20-ak metara pokušaj Jankovića išao je ravno u Vidovšeka. Olimpija je najbolju priliku u prvom poluvremenu dočekala u 45. minuti kada je Florucz neometan dočekao ubačaj na petercu, ali pucao je pokraj gola.

Odmah na početku nastavka zaprijetio je Janković čiji dobar udarac brani Vidovšek. Samo tri minute kasnije pogriješila je obrana gostiju, u dobroj prilici našao se Ivanović, ali puca pokraj gola. Slovenci su odgovorili u 54. minuti preko Motike koji puca pokraj gola. Pašalić je u 61. minuti pokušao izravno ugroziti gol Olimpije iz slobodnog udarca iskosa s desne strane, ali golman Olimpije odbio je loptu u korner.

U 74. minuti gosti su dobili penal nakon što je Rukavina srušio Agbija, VAR je sve provjeravao, no sudac odluku nije promijenio. Odgovornost je preuzeo Lucas koji pogađa za 1-1. Presjekao je taj primljeni gol Riječane, pa je nakon toga Olimpija preuzela inicijativu na terenu, piše Net.hr.

The post Ivanović krasno zabio, ali.. Rijeka remizirala s Olimpijom, prolaz u skupine Konferencijske lige tražit će u Ljubljani appeared first on Riportal.

HNK Rijeka (224)Konferencijska liga (62)rujevica (25)Sport (10954)utakmica (58)