dnevno - prije 3 mjeseca - link

Hajduk u 22. kolu SuperSport HNL-a juri prema pobjedi nad Slaven Belupom na Poljudu, pritom ga nosi i podrška Torcide, a dok je utakmica trajala dogodio se i nesvakidašnji prizor kojim su navijači splitskih Bijelih iskazali naklonost momčadi. Dogodilo se na poluvremenu, prilikom odlaska igrača prema svlačionici nakon dolaska Hajduka do vodstva golom Nikole Kalinića za 1:0 u sudačkoj nadoknadi.

Moglo se čuti kako navijači dozivaju igrače splitskih Bijelih. “Dođite vamo”, bila je njihova poruka, a igrači su se tome odazvali. S tribina se pritom čula pjesma, navijači su se oglasili stihovima kojima se zaziva proslava naslova prvaka: “Samo jednu želju imam moj živote ludi…”

Vidjele su se pritom i riječi na transparentu koji je Torcida razvila pred igračima. Momčad je krenula u tom smjeru, a na sjevernoj tribini Poljuda su navijači transparentom poručili: “Stisni šake, stisni zube, budi šta jesi, pokaži šta znaš!” Kako je to izgledalo, pogledajte – OVDJE.

Hajduk se nakon tog raspucao

Hajdukovi igrači su poslije tog odlaska do navijača na poljudskom Sjeveru ponovno krenuli prema svlačionici, na dogovor s trenerom Mislavom Karoglanom za nastavak utakmice. U tom nastavku su, pak, svojim novim golovima sve riješili, a pritom je svoj prvijenac za splitske Bijele imao Josip Brekalo.

Na semafor se u drugom dijelu upisao i mladi napadač, 20-godišnji Filip Čuić, a sve skupa, za Hajduk je bilo dovoljno za uvjerljivu pobjedu, 14. ovosezonsku u prvenstvu, a s njom i za barem privremeni skok na vrh ljestvice s bodom više od drugoplasirane Rijeke. Riječani u ovom kolu u kasnijem nedjeljnom terminu u Velikoj Gorici igraju protiv Gorice.

Mirko Filipović pokazao snagu drugom Hrvatu i prvaku s kojim radi, odgovor je brzo dobio

Objava Igrači Hajduka išli prema svlačionici, slijedila neviđena scena usred utakmice: ‘Dođite vamo’ pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

hajduk (261)hnl (88)nogomet (1707)Sport (7660)SuperSport HNL (64)Torcida (48)