Loren Fatović, Maro Joković i Jerko Marinić Kragić zabili su po dva gola za Hrvatsku, dok su Tudor-Andrei Folea i Andrei Tepalus postigli po dva gola za Rumunjsku.

Hrvatska je od početka pokazala kako je bolji suparnik, nakon prve četvrtine je vodila sa 3-0, a sva je tri gola zabila s igračem više u bazenu. Već u prvom napadu Biljaka je iskoristio situaciju s igračem više, a zatim su do isteka prvog dijela to isto učinili Žuvela i Fatović. Hrvatska je prvu četvrtinu okončala s realizacijom igača više 3-4.

Druga je četvrtina počela petercem za Rumunjsku kojega je realizirao Georgescu, a do kraja te dionice igralo se gol za gol pa je Hrvatska održala tri pogotka prednosti. Početkom trećeg dijela Rumunjska je preko Colodrovischija posljednji put smanjila na dva razlike da bi potom Fatović iz peterca i Bukić povisili na četiri razlike te je utakmica bila odlučena. Do kraja tog dijela Marinić Kragić je dva puta pogodio pa je u jednom trenutku bilo i najvećih 11-6. Potom je Hrvatska napadački stala, do kraja utakmice više nije postigla niti jedan pogodak pa je Rumunjska preko Olteana i Tepelusa ublažila poraz.

Hrvatska nakon dva kola ima šest bodova, dva manje od Italije i Grčke koje su na vrhu skupine. Rumunjska je bez bodova. U skupini su još SAD s tri i Crna Gora s dva boda.

Hrvatska će u 4. kolu za dva dana igrati protiv Grčke.

Plasman u četvrtfinale izborit će četiri najbolje reprezentacije iz skupine.