Hrvatski rukometaši doživjeli poraz od Slovenije u drugom kolu

narod - prije 16 sati - link

U drugom kolu rukometnog turnira, Hrvatska je izgubila od Slovenije 29:31 (13:13) i doživjela tako prvi poraz na Olimpijskim igrama u Parizu.

Mario Šoštarić, Zvonimir Srna i Ivan Martinović zabili su po pet golova za Hrvatsku, dok su Sloveniju predvodili Blaž Janc i Aleks Vlah sa po osam pogodaka.

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu, povela 5-1 nakon 11 minuta, držala četiri gola prednosti do 9-5, ali nakon ulaska Lesjaka na slovenska vrata Slovenija je uhvatila rezultatski priključak.

Ključnim se pokazalo razdoblje od 44. do 50. minute kada je Slovenija serijom 5-0 stigla do prednosti 25-21. Hrvatska je smanjila na 25-23, a kod tog rezultata Šoštarić nije iskoristio “zicer” za smanjenje na 25-24 sedam minuta prije kraja i tu je propala posljednja prava prilika za povratak u dvoboj.

Nakon dva kola i Hrvatska i Slovenija imaju po dva boda.

Hrvatska će u 3. kolu u srijedu od 11 sati igrati protiv Njemačke koja nakon prva dva kola ima maksimalna četiri boda, piše HRT.

Objava Hrvatski rukometaši doživjeli poraz od Slovenije u drugom kolu pojavila se prvi puta na narod.hr.

Hrvatska rukometna reprezentacija (69)Možda ste propustili (41)Sport (9713)