Pogotke za gostujuću reprezentaciju postigle su Jessica Fishlock u 14. minuti, Sophie Ingle u 66. minuti i Kayleigh Barton iz kaznenog udarca u 89. minuti. Riječka krilna napadačica Petra Mikulica odigrala je svih 90 minuta za Hrvatsku.

Time su Velšanke izbile na prvo mjesto sa 11 bodova iz pet utakmica, a Hrvatska je pala na drugo mjesto sa devet bodova. Treća je sa osam bodova reprezentacija Ukrajine koja je u petak sa 4-0 pobijedila gostujući na Kosovu čija izabrana vrsta nema nijedan bod.

U posljednjem kolu, koje je na rasporedu 16. srpnja, Hrvatska će se u Skoplju boriti za drugo mjesto protiv Ukrajine, dok će Wales ugostiti Kosovo.

Velške nogometašice su bile potpuno nadmoćne izabranicama Nenada Gračana, što dokazuje ne samo konačan rezultat već i statistika dvoboja. Gošće su imale 11 udaraca, osam ih je išlo unutar okvira, a dvaput su gađale i vratnicu. Od hrvatska četiri šuta samo je jedan išao unutar okvira, ali i taj nije bio posebno opasan.

Vratarica i kapetanica hrvatske reprezentacije Doris Bačić zaslužna je što pobjeda Walesa nije bila još uvjerljivija, ali kod svih pogodaka je bila nemoćna.

Po tri najbolje reprezentacije iz svake od četiriju skupina će igrati u prvom krugu razigravanja za plasman na EURO, ali osvjanjem drugog mjesta hrvatske nogometašice bi možda mogle dobiti nešto lakše suparnice za plasman u drugi krug.

Hrvatska je u pet kola primila sedam golova, a svih sedam su im postigle Velšanke.