riportal - prije 1 mjesec - link

Hrvatska je u Hannoveru s 33-30 pobijedila Njemačka te tako stigla do druge pobjede na kvalifikacijskom turniru za Olimpijske igre u Parizu.

Prvi hrvatski napad trajao je gotovo dvije minute, a tada smo ga završili golom Martinovića za 1-0. Nakon toga smo zabili još tri gola, da bi prvi primili na isteku šeste minute igre za 4-1.

Kakvu smo obranu igrali najbolje svjedoči podatak da smo drugi gol primili na isteku 10. minute kada su Nijemci smanjili na 6-2. U prvih 15-ak utakmice svakako treba izdvojiti Kuzmanovića koji je u tom razdoblju imao četiri obrane.

U 16. minuti prvi put smo otišli na plus pet kada je za 9-4 zabio Duvnjak. Samo četiri minute kasnije prvi put smo imali i plus šest jer je Šoštarić zabio za 11-5. Tu prednost održavali smo do kraja poluvremena, a onda iz kontre na prazan gol preko Klarice došli i na plus sedam (16-9).

Njemačka je bolje otvorila nastavak te s dva uzastopna gola došla na minus četiri (16-12), da bi mi prvi gol u drugom poluvremenu zabili nakon gotovo četiri minute igre.

S dva uzastopna gola nakon osam minute igre u nastavku Nijemci su nam došli na samo minus tri (19-16). Sredinom drugog poluvremena Njemačka se vratila, stigli su na minus dva (23-21), a imali su napad za minus jedan, no napravili su grešku, što smo odmah kaznili na drugoj strani golom za 24-21.

U 53. minuti zabili smo dva gola u nizu preko Šipića i Duvnjaka te se vratili na plus četiri (29-25).

Do kraja više nismo dopustili da se Nijemci vrate u igru te smo tako napravili veliki korak prema Olimpiijskim igrama u Parizu. To možemo već danas osigurati ako Austrija ne izgubi od Alžira. Ako se danas dogodi iznenađenje, bit će nam potreban bod protiv Alžira da osiguramo OI, poše Net.hr.

Standings provided by Sofascore

The post Hrvatska velikom pobjedom u Hannoveru napravila veliki korak prema Olimpijskim igrama u Parizu appeared first on Riportal.

Hrvatska (2134)Njemačka (122)olimpijske igre (9)Rukomet (102)Sport (7676)