dnevno - prije 3 mjeseca - link

Nakon poraza u gostima kod Francuske hrvatska košarkaška reprezentacija upisala je prvu pobjedu u kvalifikacijama za Eurobasket slijedeće godine. U dvorani Zamet izabranici Josipa Sesara  slavili su rezultatom 92:63 protiv Cipra.

Od prvog skoka bilo je jasno da je Hrvatska kvalitetnija, a do pobjede su nas vukli Roko Prkačkin, sin bivšeg kapetana Nikše, i sadašnji kapetan Hezonja. Prkačin je ubacio 24 poena i deset skokova, a Hezonja je stao na 22 koša i 10 skokova.

U drugo poluvrijeme naši su košarkaši ušli kao u jači Run&Gun šuterski trening, što gosti kažnjavaju približavanjem na 60:45 u 27. minuti. Ipak, vraćanjem ozbiljnosti  opet su se vratili u rezultatski mirnije vode na otplovili do konačnih 92:63.

Bitka za OI

Hrvatska je sada na 1:1 omjeru pobjeda i poraza, baš kao i Bosna i Hercegovina, koja je u ranijem terminu poražena od Francuske 64:74. Francuska je prva u skupini s dvije pobjede, dok je Cipar ostao na dva poraza.

Pred našim igračima sada su klupske obaveze, a nakon slijedeće okupljanje čeka ih krajem lipnja kada ih očekuje kvalifikacijski turnir za Olimpijske igre u Parizu.

Tada će igrati i NBA igrači, a Hrvatska je u skupini sa Slovenijom i Novim Zelandom. U drugoj skupini su Grčka, Egipat i Dominikanska Republika. Samo pobjednik turnira vidjet će Pariz.

Objava Hrvatska upisala prvu pobjedu u kvalifikacijama: Odlična predstava sina bivšeg kapetana pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

Hrvatska košarkaška reprezentacija (5)Košarka (207)Mario Hezonja (7)Sport (7652)