Hrvatska u finalu, Barakude protiv Srbije za zlato!

narod - prije 5 sati - link

Hrvatska vaterpolo reprezentacija izborila je finale Olimpijskih igara u Parizu! U napetoj utakmici polufinala pobijedili su Mađarsku 9:8 (3:3, 4:2, 2:2, 0:1) i tako osigurali najmanje srebrnu medalju. Protivnik u nedjeljnom finalu od 14 sati bit će im reprezentacija Srbije, koja je u polufinalu izbacila SAD.

Za pobjedu je bila presudna druga četvrtina u kojoj je Hrvatska stvorila prednost od dva razlike, a Mađari do kraja utakmice nisu uspjeli izjednačiti. Zahvaljujući dobroj obrani i sjajnom Marku Bijaču, Hrvatska je pobijedila unatoč činjenici da u zadnjoj četvrtini nije zabila ni gola.

Loren Fatović je s pet golova predvodio Hrvatsku, a kapetan Marko Bijač je sakupio 10 obrana.

Hrvatska će u finalu u nedjelju od 14 sati igrati protiv Srbije.

Objava Hrvatska u finalu, Barakude protiv Srbije za zlato! pojavila se prvi puta na narod.hr.

Hrvatska vaterpolo reprezentacija (39)Izdvojen članak (345)Sport (10581)