Hrvatska ostala bez plasmana na Euro, Turci ugasili nadu malim Vatrenima

dnevno - prije 1 mjesec - link

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina igrala je u subotu najvažniju kvalifikacijsku utakmicu za plasman na Europsko U-19 prvenstvo protiv Turske u Varaždinu, koja je završila porazom malih Vatrenih 1:2.

Ovom pobjedom Turska je osvojila našu skupinu i samim time se plasirala na europsku smotru, kojoj je domaćin Sjeverna Irska, dok naša reprezentacija ostaje kod kuće.

Utakmica je katastrofalno počela za našu U-19 reprezentaciju, koja je već nakon 10. minuta gubila 2:0 i nikako nije uspijevala pronaći igru protiv goropanih Turaka.

Mat u deset minuta

Turska je povela nakon početnih napada već u petoj minuti, kada je korner je izveo je Uzun, a Yildrim je glavom loptu sa šest metara poslao iza leđa Buljana.

Još se naši mladići nisu oporavili od šoka, a već je bilo 2:0 za Tursku u 10. minuti, kada je naša obrana dva put neuspješno pokušala očistiti loptu, koja je došla do Emre Ozuna, a ovaj udarcem s 16 metara povisuje vodstvo gostiju.

Izbornik Oreščanin je izmjenama pokušao trgnuti naše reprezentativce, što je urodio plodom u 50. minuti, kada nakon ubačaja i prijenosa lopte Majića, Koščević smanjuje na 1:2.

Nosio kovčeg na sahrani: ‘Razbijanje Jugoslavije jedan je od velikih zločina, to mi je rekao’

Hrvatska je do kraja pokušavala zabiti, tresao se i okvir gola, ali na kraju se rano vodstvo Turske pokazalo presudim, a našim mladićima još predstoji utakmica protiv Rumunjske, s kojom završavaju ovaj ciklus bez plasmana na Euro.

Objava Hrvatska ostala bez plasmana na Euro, Turci ugasili nadu malim Vatrenima pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.