riportal - prije 2 sata - link

Hrvatska – SAD 11-14 (2-5, 3-5, 2-1, 4-3)

Hrvatska vaterpolo reprezentacija u posljednjoj utakmici u skupini na Olimpijskim igrama u Parizu izgubila je od SAD-a 11-14. Poraz nas je gurnuo na četvrto mjesto u skupini, što znači da nas u četvrtfinalu u srijedu čekaju Španjolci.

Odlično smo otvorili, odmah iskoristili igrača više i preko Fatovića stigli do vodstva 1-0. No, Daube je odmah uzvratio na drugoj strani za izjednačenje, da bi onda Cupido i Dodd s dva uzastopna gola odveli SAD do prednosti od 3-1. Preko Harkova smo uspjeli smanjiti na 3-2, da bi do kraja prve četvrtine Bowen iz peterca i Dodd odveli Amerikance za plus tri (5-2).

Ni početak druge četvrtine nije donio dobre vijesti, jer Irving i Cupido odveli su Amerikance do pomalo nevjerojatnih 7-2. Seriju smo prekinuti nakon nešto više od dvije minute igre u toj dionici kada je naš treći gol na dvoboju zabio Bukić. Nije to previše poremetilo Amerikance koji već u sljedećem napadu preko Irvinga se vraćaju na plus pet, a onda i preko Daubea odlaze na 9-3. Što god su Amerikanci zamišljali im je prolazilo, pa su preko Hallocka 2:42 prije kraja druge četvrtine stigli i do 10-3. Nakon toga napokon smo i mi povezali dva gola, pa preko Harkova i Fatovića smanjili na minus pet (10-5) na poluvremenu utakmice.

Treću četvrtfinu otvorili smo golom Žuvele za 10-6, da bi nam onda i sreća okrenula leđa, jer je nakon udarca Daube lopta od prečke pogodila Bijača u leđa i završila u mreži za plus pet. Sredinom ove dionice dobili smo peterac koji je Fatović pretvorio u sedmi gol naše reprezentacije.

Posljednju četvrtinu otvorili smo lošim napadom, što je odmah kažnjeno na drugoj strani gdje Vavić iz peterca uz dosta sreće vraća na plus pet. Nakon toga odgovorili smo s dva gola Harkova i nakon dugo vremena stigli na samo minus tri (12-9). Nažalost, naš niz bombom iz daljine prekinuo je Irving. Jedina svjetla točka bio je Harkov koji je 2:14 prije kraja stigao do svog petog, a hrvatskog desetog gola na utakmici. Nakon toga preko Fatovića nešto više od minute i pol do kraja stigli smo i na minus dva (11-13). Nade u preokret 1:10 bombom iz daljine ‘ubio’ nam je Bowen.

Poraz nas je gurnuo na četvrto mjesto u skupini i Španjolce u četvrtfinalu, piše Net.hr.

The post Hrvatska izgubila od Amerikanaca i završila četvrta u skupini: Evo tko nas čeka u četvrtfinalu! appeared first on Riportal.