Gosti su poveli u 81. minuti golom Aleksandra Trajkovskog, a izjednačio je Duje Čop iz jedanaesterca u devetoj minuti nadoknade.

Hajduk je bio na korak do druge pobjede, nakon što su ligašku sezonu otvorili 2-1 pobjedom protiv Slaven Belupa, dok je Lokomotiva bila na rubu drugog poraza nakon uvodnih 0-4 na Rujevici protiv Rijeke. Na koncu je ipak završilo remijem.

Hajduk je u Kranjčevićevoj nastupio bez Ivana Perišića kojeg je Gennaro Gattuso udaljio iz momčadi prije putovanja u Zagreb.

Prvu priliku na utakmici imao je domaćin u 14. minuti, pucao je Robert Mudražija, ali je Ivan Lučić obranio. Šest minuta kasnije Hajduk je zabio, međutim pogodak Marka Livaje poništen je zbog zaleđa.

U 24. minuti ponovo prijete “lokosi”, ali Duje Čop nije najbolje reagirao. U 30. minuti udarac je okušao Livaja, ali pored gola. U nastavku susreta prvo uzbuđenje smo vidjeli pred vratima Lokomotive, ali Puktaš nije najbolje reagira.

U 63. minuti sjajnu priliku je imao Aleksandar Trajkovski, ali je pucao ravno u golmana. U 73. minuti sjajnu priliku je imao Livaja, ali je Zvonimir Šubarić odlično reagirao.

Bolju igru Hajduk je okrunio vodstvom u 81. minuti. Livaja je dobio jednu dugačku loptu, te odmah uposlio Trajkovskog koji je bio precizan.

Blizu izjednačenja Lokomotiva je bila u 85. minuti, sa 20-tak metara je pucao Karačić, ali je Lučić obranio.

Kada se već činilo kako će Hajduk osvojiti tri boda, Lokomotiva je u sedmoj minuti nadoknade dobila kazneni udarac kojeg je skrivio Sigur zbog prekršaja nad Baždarićem.