dnevno - prije 3 mjeseca - link

Hajduk je danas došao samo do boda u Varaždinu u 24. kolu SuperSport HNL-a. Bilo je 1:1 u utakmici u kojoj su Splićani u najvećem dijelu drugog poluvremena igrali s čovjekom više, poslije drugog žutog kartona koji je Varaždinov Marko Dabro dobio u 52. minuti, a poslije utakmice, bilo je i prigovora s gostujuće strane.

Kako je u zapisnik stavio Robert Balen iz Zagreba, delegat utakmice, u Hajduku nisu bili sretni kvalitetom lopti s kojima se igralo. To su dali do znanja, a prigovor je uložio predstavnik kluba Stjepan Badrov, pojašnjavajući o čemu je riječ u ovoj spornoj situaciji za splitske Bijele.

“Predstavnik Hajduka, g. Stjepan Badrov, nakon utakmice uložio je usmeni prigovor da lopte za igru nisu bile dovoljno napumpane te su se u nekoliko navrata morale zamijeniti”, napisao je delegat Balen u zapisniku poslije završetka susreta u Varaždinu.

Veliko razočaranje za Hajduk: ‘Trebali smo biti dovoljno iskusni, a neke stvari neću komentirati’

Mogli su na prvo mjesto

Hajduk je remijem u Varaždinu propustio doći na prvo mjesto, na kojem se i dalje nalazi Rijeka, sada s bodom više i utakmicom manje od splitskih Bijelih. Rijeka svoj nastup u 24. kolu ima sutra u derbiju protiv Dinama na Maksimiru, a početak tog susreta je u 15 sati.

Dinamo derbi protiv Riječana dočekuje na trećem mjestu ljestvice, s pet bodova manje i dvije utakmice manje od drugog Hajduka. Vodeća Rijeka pred zagrebačkim Plavima ima šest bodova prednosti, uz utakmicu više, a poslije remija Hajduka, i Riječani i zagrebački Plavi traže svoju šansu u borbi za vrh.

Takva je situacija u borbi za naslov, a što se tiče nadmetanja na dnu ljestvice, tu je praktički sve već riješeno nakon što je pretposljednja Istra 1961 kod kuće s 2:1 slavila protiv Rudeša, koji na dnu ligaškog poretka sada ima veliki 21 bod zaostatka za pulskom momčadi.

Preokret Istre

Domaća momčad, koju odnedavno vodi Hajdukov nekadašnji trener Paolo Tramezzani, u Puli je slavila golovima Marija Čuića u 22. i Ante Ercega u 78. minuti. Prvi gol na utakmici je za Rudeš zabio Fran Karačić (6′), no gosti iz Zagreba nisu zadržali vodstvo, a nisu iskoristili niti dugo igranje s čovjekom više nakon što je Mario Čuić u 45. minuti dobio drugi žuti karton.

Objava Hajduk uložio prigovor poslije propuštene šanse za prvo mjesto, evo što je smetalo Splićanima pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.