dnevno - prije 3 mjeseca - link

VARAŽDIN – HAJDUK 1:0

45’+2 – Završeno je prvo poluvrijeme, bilo je dosta sadržajno, a pao je i gol u kojem će se pričati.

43′ – Hajdukov trener Mislav Karoglan je zbog prigovora poslije domaćeg gola dobio žuti karton.

41′ – Žestoko su se bunili hajdukovci zbog nedosuđenog prekršaja nad Livajom, u situaciji koja se i provjeravala, ali gol Varaždina je ipak priznat.

40′ – GOL za Varaždin, glavom je zabio Leon Belcar nakon što ga je pronašao Drožđek. Hajduk se buni da je trebalo dosuditi prekršaj nad Livajom na začetku akcije Varaždina, dok su domaći došli do lopte i brzo povukli prema golu Hajduka. Livaja je u toj situaciji stao, uvjeren da je bio fauliran.

38′ – Opet velika šansa za Hajduk, a sjajna obrana Zelenike za Varaždin! Brekalo se izborio za udarac u kaznenom prostoru, pucao je dobro, no čuvar mreže Varaždina ‘pročitao’ je taj udarac i odbio je loptu u korner.

32′ – Torcida je pjesmom s tribina stadiona u Varaždinu odala počast Vukovaru, a transparentom se naklonila pokojnom vukovarskom heroju Ivanu Leutaru, junaku s Trpinjske ceste.

“Za takvu veličinu riječi su malo, hvala za sve što si Hrvatskoj dao. Žuti mravi – za vječnost”, pisalo je u poruci Torcide.

31′ – Kalik je udarcem malo izvan 16-erca testirao Zeleniku, koji je još jednom bio dobro postavljen i pokupio je loptu.

24′ – Pucao je Livaja, udarac udarnog igrača Hajduka otišao je pokraj gola.

23′ – Nakon nepriznatog gola, Varaždin je imao još dva obećavajuća napada, oba je zaustavila obrana Hajduka, ali napadaju i splitski Bijeli u prilično otvorenoj utakmici.

13′ – Varaždin je slavio nakon što je Dabro poslije brze akcije poslao loptu u mrežu Hajduka, ali slavlje domaće momčadi je brzo prekinuto. Gol nije priznat zbog opravdano dosuđenog zaleđa.

7′ – Nova opasna akcija Hajduka, i najbolja prilika do sada! U 16-ercu su kombinirali Livaja i Kalik, a Kalik je na udarcu pucao u glavu dobro postavljenog golmana Zelenike. Mirisalo je na gol, splitski Bijeli mogu žaliti zbog ove šanse.

2′ – Agresivno je krenuo Hajduk, nakon pokušaja Kalika lopta je odbijena u korner, a iz tog kornera je Uremović pokušajem glavom htio testirati Zeleniku, no udarac nakon skoka u duelu nije bio snažan. Pored toga, Zelenika je u toj akciji bio i fauliran u naletu Kalika prema njemu.

1′ – Počela je utakmica u Varaždinu!

Stadion je do kraja pun, što ove sezone nije uobičajena slika u Varaždinu. Na to, osim domaćih, itekako utječu navijači Hajduka koji su došli u velikom broju.

———————————————————–

Nogometaši Varaždina dočekuju Hajduk u 15 sati u utakmici 24. kola HNL-a. Nakon tijesnog poraza od Dinama na Maksimiru (1:0) Varaždincima tako slijedi okršaj protiv drugog velikana hrvatskog nogometa u samo tjedan dana.

Ova utakmica izazvala je veliko zanimanje navijača, prije svega onih Hajdukovih, pa se očekuje navala Torcide. Južna tribina je rasprodana i očekuje se da bi Varaždin moglo pohoditi nekoliko tisuća navijača splitskog kluba.

Hajduk u ovom kolu ima priliku vratiti se na čelno mjesto hrvatskog prvenstva, ako mu se poslože kockice, a prvi preduvjet za takav scenarij je pobjeda protiv Varaždina. Drugi preduvjet je da Dinamo u nedjelju na Maksimiru pobijedi Rijeku u derbiju kola. U tom bi slučaju Hajduk imao bod više od Rijeke, a u slučaju da Rijeka remizira s Dinamom imao bi jednak broj bodova kao i riječki sastav.

Hajduk veliki favorit

Statistika kaže da je Hajduk protiv Vraždina slavio u oba dosadašnja ovosezonska susreta. U Varaždinu s 2:1 golovima Krovinovića i Dajakua, a na Poljudu s 3:1 golovima Pukštasa, Šarlije i Krovinovića.

“Oni vole posjed lopte još od vremena Varteksa, takva im je selekcija, takve igrače uzimaju, tako igraju. Vidjeli smo i u Maksimiru. Oni neće mijenjati pristup, nemaju razloga, nemaju ni pritiska i takve ih i očekujem”, rekao je u najavi susreta Hajdukov trener Mislav Karoglan.

Otkrio je Hajdukov trener i kako će probati nadomjestiti ozlijeđenog Mihaela Žapera: “Sve je u igri, moramo tražiti unutarnje rezerve, prilagođavati, se, neki će morati više potegnuti. S jednim ili dva zadnja vezna neke zakonitosti su iste. Krovinović može dosta toga izvući, vidjet ćemo kakve su opcije, neke osmice će mijenjati navike i uloge, moramo se punti tu u sredini, treba završiti svaku utakmicu… Tu u budućnosti očekujem i Sigura, i Laszla, i drugi će imati ozbiljniju minutažu jer je to realnost. Ovo je prilika i za druge, i tako i razmišljamo, samo pozitivno.”

Odluka koja bi mogla uznemiriti cijelu Hrvatsku: Modrić na prekretnici, više nema natrag

Objava Hajduk šokiran u Varaždinu, primili gol i žestoko se bunili: Torcida se naklonila heroju Vukovara pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

hajduk (262)Mislav Karoglan (20)nogomet (1728)Sport (7691)Varaždin (48)