Hajduk s dosta mučenja pobijedio Slaven Belupo, Šibenik iznenadio Osijek

novilist - prije 5 sati - link

SPLIT Nogometaši Hajduka osvojili su tri boda na startu nove sezone HNL-a, pred više od 30.000 gledatelja na Poljudu Splićani su nadjačali Slaven Belupo s 2-1 (2-1).

Svi su pogoci postignuti u prvom poluvremenu. Golove su za Hajduk dali Marko Livaja iz jedanaesterca u 18. minuti te novo pojačanje Abdoulie Sanyang u 37. minuti, dok je na drugoj strani jedino poentirao Matej Šakota u nadoknadi prvog poluvremena.

Više od 30.000 gledatelja skupilo se na Poljudu kako bi svjedočilo početku nove domaće sezone, a ujedno su navijači Hajduka od prve minute na terenu mogli vidjeti tri velike splitske zvijezde, Ivana Perišića, Ivana Rakitića i Marka Livaju. Od početka je Slaven Belupo zaigrao hrabro i po ničemu nije zaostajao za favoriziranim Hajdukom koji je ipak poveo u 18. minuti. Nakon što je rukom u svom šesnaestercu igrao Caimacov dosuđen je jedanaesterac, a precizan je s bijele točke bio Livaja.

U 37. minuti Hajduk je povećao vodstvo nakon odlične akcije Sanyanga, ovoljetnog pojačanja Hajduka i Livaje. Na kraju je Sanyang odlično pogodio pod gredu za 2-0. Slaven Belupo je zaslužio puno više od tadašnjih 0-2 i dobru igru su gosti naplatili pogotkom u nadoknadi prvog dijela. Pogodio je Šakota za 1-2  i nadu Slaven Belupa prije početka drugog dijela.

U 73. minuti je Rakitić bio vrlo blizu premijernog pogotka u splitskom dresu. Pucao je s 20 metara iz slobodnog udarca, ali je lopta prošla sasvim blizu vratnice. U 87. minuti je Poljud ponovno proključao jer je Pukštas glavom pogodio za 3-1, ali je ubrzo pogodak poništen zbog zaleđa. Do kraja su gosti tek ostali s igračem manje, zbog drugog žutog kartona Lučića, a Hajduk je proslavio pobjedu sa svojim navijačima.

Nogometaši Šibenika sa stilom su se vratili u elitu, u susretu prvog kola nove sezone HNL-a pobijedili su u gostima Osijek na Opus Areni s 2-1 (1-0).

Ivan Božić je već u osmoj minuti doveo Šibenik u vodstvo i najavio da bi favorizirani Osječani mogli imati dosta problema u ovom ogledu. Na 1-1 je izjednačio Marko Soldo u 55. minuti, ali je u 61. pobjednički gol za goste postigao Morrison Agyemang. Kod oba šibenska pogotka pogriješio je osječki vratar Čavlina.

Objava Hajduk s dosta mučenja pobijedio Slaven Belupo, Šibenik iznenadio Osijek pojavila se prvi puta na Novi list.

nogomet (2271)Sport (10324)SuperSport HNL (39)