Hajduk briljirao bez Livaje, evo što planiraju za glavnu zvijezdu Poljuda

dnevno - prije 3 mjeseca - link

Hajduk je u 22. kolu SuperSport HNL-a uvjerljivo slavio protiv Slaven Belupa na Poljudu, bilo je 4:0 za splitske Bijele, a nakon utakmice, jedna od tema bio je i Marko Livaja koji nije bio u akciji protiv gostiju iz Koprivnice. Livaja je i dalje izvan stroja zbog ozljede gležnja. Propustio je drugu uzastopnu utakmicu, ali za razliku od nastupa prošlog vikenda u Osijeku, ovog puta je momčad Mislava Karoglana bila dominantna igrom, a u drugom poluvremenu i realizacijom.

Pri kraju prvog dijela je domaće pokrenuo gol Nikole Kalinića, a u nastavku su strijelci bili Josip Brekalo, Anthony Kalik i Filip Čuić, pa se Livajin izostanak ovog puta nije osjetio. O glavnoj zvijezdi Hajduka se nakon utakmice ipak pričalo, a na pitanje o njemu odgovarao je pomoćni trener Dragan Blatnjak, koji je došao pred novinare zbog Karoglanove viroze.

“Počeo je lagano trenirati, bolje je u ovom trenutku, ali još ne možemo reći kada će se vratiti. Nadamo se što prije. Procjene su govorile da pauzira tri-četiri tjedna, a mi ulazimo u treći tjedan bez Livaje”, rekao je Blatnjak kako izgledaju planovi s glavnim igračem Hajduka.

Zadovoljan i prvim poluvremenom

Blatnjak je rekao da je njemu dobro izgledalo i prvo poluvrijeme, iako je u tom dijelu utakmice Hajduk zabio tek u sudačkoj nadoknadi. Pričao je i o Nikoli Kaliniću koji je za Hajduk sve ‘otključao’ svojim golom za vodstvo prije odlaska na predah u svlačionicama.

“Od prve minute smo pokazali dobar gard. Stvarali smo prigode, ali teško je bilo probiti taj niski blok Belupa. Nikola je zbog ovog s nama, ima ekstra kvalitetu, dobro se pripremao i sve mu se vratilo”, rekao je pomoćni trener Hajduka o iskusnom napadaču.

Jedna od tema bio je i Josip Brekalo, koji je prvi put zabio za Hajduk. “Ne treba govoriti o njegovim kvalitetama, uživamo svaki trening. Brekalo je igrač svjetskog kalibra”, smatra Dragan Blatnjak, koji je pohvalio i učinak Anthonyja Kalika, s njegovim rastom forme otkako je češće na terenu.

Mogući termin za Livaju

Puno toga pozitivnog ostalo je za Hajduk nakon Slavena, kako je svojim riječima opisao i Dragan Blatnjak, a što se Livaje tiče, riječi pomoćnog trenera Hajduka govore da glavne zvijezde splitskih Bijelih još neće biti u akciji dolazećeg vikenda protiv Rudeša u Zagrebu.

Možda se Livaja vrati za dva tjedna kada će Hajduk biti na još jednom gostovanju, protiv Varaždina u 24. kolu, a nakon toga, rano u ožujku slijedit će povratak na Poljud i domaća utakmica protiv Istre 1961, koja je u Splitu u prvom dijelu prvenstva šokirala Bijele pobjedom s 1:0.

Raskinuo je sa Srbima i ratovao za Hrvatsku, a život mu je obilježila obiteljska tragedija

Objava Hajduk briljirao bez Livaje, evo što planiraju za glavnu zvijezdu Poljuda pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

hajduk (260)marko livaja (24)nogomet (1710)Sport (7661)