FOTO Orijent šesticom prošao u finale Kupa, vratar Luka Vučkov ukrasio feštu na Pušći

novilist - prije 2 tjedna - link

OŠK OMIŠALJ – ORIJENT  1:6

OMIŠALJ   Utakmica polufinala Kupa Primorsko-goranske županije: OŠK Omišalj – Orijent 1:6 (0:1). Igralište Pušća. Gledatelja: 250. Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac) 7. Pomoćnici: Rožman (Rijeka) i Marušić (Matulji). Strijelci: 0:1 Mulac (16′), 0:2 Monjac (47′), 1:2 Miculinić (47′), 1:3 Monjac (53′), 1:4 Gajzler (68′-11m), 1:5 Lazar (79′), 1:6 Monjac (88′). Žuti kartoni: Brdar (OŠK Omišalj), Črnko (Orijent).

OŠK OMIŠALJ: Vučkov 8, Vukelić 6, Ah. Sharbini 6, Shabanov 5,5  (od 77′ Grdinić -), Požega 5,5 (od 58′ Zlatevski 5,5), Barišić 5,5 (od 77′ Zec -), Gundić 5,5, Ostović 6, Mijić 5,5 (od 77′ Kovačić -), Miculinić 6, Brdar 6 (od 80′ An. Sharbini -).

ORIJENT: Mohorović -, Braut 6 (od 73′ Lazar 6,5), Bodetić 6, Mulac 7, Bubnjar 6 (od 62′ Zuliani -), Monjac 7,5, Valjan 6,5, Simčić 7 (od 62′ Gajzler 7), Milanović 6,5 (od 72′ Korošec -), Putnik 6,5, Galešić 6,5 (od 62′ Črnko 6,5).

Foto galerija: Županijski nogometni kup: OŠK Omišalj – Orijent 1:6 Foto: Sergej Drechsler

Nogometaši Orijenta opravdali su ulogu favorita i bez većih problema plasirali se u finale Kupa Primorsko-goranske županije gdje čekaju boljega iz sudara Vinodola i Opatije koji je na rasporedu idućega utorka na Bahalinu. Mateo Monjac postigao je tri pogotka, Niko Gajzler, Dominik Mulac i Franjo Lazar zabili su po jedan svojim Bodulima. Šest pogodaka samo je polovica onoga što je prema šansama trebalo završiti u mreži vodeće momčadi Četvrte NL NS Rijeka. Svaka čast uglednim gostima, ali nogometu feštu na Pušći ukrasio je mladi domaći vratar Luka Vučkov! Otac Domagoj, svojedobno prvoligaški sudac primao je čestitke na poluvremenu za sjajne intervencije ne sluteći da je to bila samo uvertira za još bolje izdanje  vratara Omišljana u nastavku utakmice.

U 47. minuti Monjac je nakon udarca iz kuta povisio vodstvo Orijenta, a minutu kasnije Marko Miculinić “žabicom” iz slobodnog udarca, iskosa sa 18 metara, smanjio na 1:2. Probudila se nada u domaćih, no kratko je trajala. U 53. minuti Monjac je na asistenciju raspoloženog Simčića postigao svoj drugi, a ubrzo je Niko Gajzler izborio i realizirao kazneni udarac za četvrti gostujući pogodak. Peti pogodak djelo je Lazara koji je praktički ušetao s loptom u gol, a šesti Monjca, koji s vrha šesnaesterca pogodio donji lijevi kut. Između svih tih golova Vučkov je imao barem jednu obranu. Monjac (50′), Bubnjar (53′), Gajzler (72′), Valjan (73′, greda), Črnko (81′ i 86′) pružali su priliku Vučkovu za pljesak domaćih navijača.

Vratar OŠK-a najzaslužniji je i za aktivnih 0:1 na poluvremenu. Promašivali su za goste Monjac (22′), Valjan (23′, 35′), Putnik (27′), Mulac (28′) i Simčić (35′), a jedini pogodak postigao Mulac u 16. minuti. Branič Orijenta naciljao je nakon udarca iz kuta suprotni kut za – 0:1. Omišljani su se nisu predavali, pružali su otpor u granicama svojih mogućnosti. Međutim, kvaliteta i u prvom redu bolja fizička sprema momčad iz tri ranga više na kraju je bila presudna.

Objava FOTO Orijent šesticom prošao u finale Kupa, vratar Luka Vučkov ukrasio feštu na Pušći pojavila se prvi puta na Novi list.