FOTO Orijent pobijedio iz četvrtog pokušaja ove sezone, Monjac i Tadejević strijelci

novilist - prije 4 sata - link

Orijent – Dugopolje 2:0

RIJEKA  Utakmica 4. kola SuperSport Prve NL: Orijent – Dugopolje 2:0 (1:0). Stadion na Krimeji. Gledatelja: 300. Sudac: Oliver Romić (Osijek) 6,5. Strijelci: 1:0 Monjac (20′), 2:0 Tadejević (70′-11m). Žuti kartoni: Bubnjar, Medojević (Orijent), Bašić, Ljubić, Goziembah (Dugopolje).

ORIJENT: Curać -, Braut 6,5, Bodetić 6,5, Medojević 7 (od 46′ Zrilić 6,5), Bubnjar 6,5 (od 88′ Li -), Švrljuga 6,5 (od 79′ Milanović -), Muminović 6,5, Monjac 7,5 (od 69′ Valjan -), Galešić 6,5 (od 79′ Kovačević -), Tadejević 7, Bagadur 6,5.

DUGOPOLJE: Bartulić 6, Goziembah 5, Buličić 5,5, Graonić 5,5 (od 81′ Čeko -), Bagarić 5,5 (od 55′ Smodlaka 5,5), Ljubić 5,5, Katić 5,5 (od 69′ Kekez -), Bašić 5,5, Jemo 5,5, Tešija 5,5 (od 81′ Koščević -), Šarić 5,5 (od 69′ Lazar -).

Nogometaši Orijenta iz četvrtog pokušaja stigli su do prve pobjede ove sezone! Malobrojni simpatizeri Crvenih konačno su dočekali razlog da pljeskom isprate igrače s jako lošeg travnjaka na Krimeji. Nije bilo onih najvjernijih navijača koji su na ogradi iznad gola u smjeru Plodina izvjesili transparent: “Ča vas ni sram?” Reakcija navijača na tri uzastopna poraza. Puno bitnija je bila reakcija – igrača, koji su konačno ugledali svjetlo na kraju tunela i (valjda) uvidjeli da – mogu.

Nakon 20 minuta igre Andro Švrljuga je prošao desnim bokom i ubacio loptu na vrh gostujućeg peterca. Sve to dobro je pratio Mateo Monjac, ubacio se između dva stopera i glavom rutinski odradio ostatak posla postigavši prvi Orijentov pogodak ovoga prvenstva. Nakon gotovo 300 minuta igre! Naplatili su Krimejčani ne toliko dopadljivu koliko odgovornu igru bez previše ljepote i inteziteta. Privremeni trener Andrej Udović napravio je nekoliko promjena. Gurnuo je Monjca u vrh napada, Bodetića na lijevo krilo, Brauta na lijevoga beka, iskusnog Švrljugu na poziciju desnoga beka, a Medojevića na poziciju središnje polušpice. Upravo Medojević je u 45. minuti sjajno podvalio lopto za Bubnjara koji je sam izašao ispred Bartulića i propustio istekom prvoga poluvremena odvesti svoju momčad na dva pogotka prednosti.

Foto galerija: Prva NL: Orijent – Dugopolje 2:0 Foto: Sergej Drechsler

Ionako ne previsoki ritam u nastavku je – pao. Krimejčani su prepustili loptu nemoćnim gostima i čekali strpljivo da se ukaže prilika kao u 62. minuti kada je Zrilić zamalo zakasnio na ubačaj Monjca na drugoj stativi. Šest minuta kasnije Zrilić je stigao jednu dijagonalu u gostujućem kaznenom prostoru, gurnuo loptu kroz noge svoje čuvar Goziembahu, koji ga je zahvatio rukom po licu u trenucima kada se napadaču Orijenta otvorio put prema vratima. Sudac Romić pokazao je na bijelu točku, a kapetan Mario Tadejević popločio put prema prvoj ovosezonskoj Crvenih. Tek nakon drugoga pogotka Krimejčani su zaigrali rasterećenije pa su i gledatelji dobili razloga za pljesak. Kao u 76. minuti kada je Galešić efektno potegao volej udarac, a gostujući vratar Barutlić izvukao loptu ispod grede u korner.