FOTO Orijent doživio prvi poraz ove sezone, Abramović presudio Crvenima s bijele točke

novilist - prije 3 sata - link

ORIJENT  – SESVETE  0:1

RIJEKA  Utakmica 2. kola SuperSport Prve NL: Orijent – Sesvete 0:1 (0:0). Stadion na Krimeji. Gledatelja: 400. Sudac: Ivan Vukančić (Benkovac) 7. Strijelac: 0:1 Abramović (48′-11m). Žuti kartoni: Bagadur, Monjac, Tadejević, Galešić (Orijent), Abramović, Ljubanović (Sesvete). Crveni karton: Bagadur (48′, drugi žuti kartoni).

ORIJENT: Curać 6, Braut 6,5 (od 79′ Hadžić -), Bodetić 6, Bubnjar 6, Valjan 6 (od 46′ Muminović 6), Faal 5,5 (od 56′ Milanović 6), Monjac 6,5, Kordić-Gružić 6 (od 50′ Prpić 6), Galešić 5,5 (od 79′ Medojević -), Tadejević 6, Bagadur 5,5.

SESVETE: Šušković 6,5, Radujković 6,5, Kulenović 6,5, Abramović 6,5 (od 56′ Topić 6,5), Črnko 6,5 (od 71′ Matić -), Ljubanović 6,5 (od 90′ Čamber), Antolković 6, Regetaš 6,5 (od 71′ Diogo -), Brigić 6, Banovec 6,5 (od 90′ Cindrić -), Agić 6,5.

Svega nekoliko minuta proteklo je na otvaranju nastavka kada se dogodio prijelomni trenutak utakmice. Banovec je nakon udarca iz kuta natrčao na loptu i opalio s 25 metara. Vratar Curać odbio je loptu koju je Bagadur na gol liniji zahvatio rukom. Sudac Vukančić pokazao je na bijelu točku i pritom drugi žuti karton braniču Orijenta. Ubrzo je Abramović iskoristio kazneni udarac, a sve želje i planovi Krimejčana o prvoj ovosezonskoj pobjedi u drugom domaćem nastupu pali su u vodu. Orijent je baš kao i u prvoj utakmici protiv Zmijavčana teškom mukom stvarao prilike, a i one koje je stvorio lakoćom je promašio. Nakon što su ostali s igračem manje Crveni su uložili dodatnu energiju, podigli su razinu trke i borbenosti, ali sve to jednostavno nije dovoljno da bi se napravilo nešto opipljivije u ovom rangu natjecanja.

Prvo poluvrijeme donijelo je po dvije prilike na obje strane s time da su Orijentove prilike ipak bile nešto izraženije. U 11. minuti prvu veliku priliku propustili su Monjac i Bubnjar. Sve je počelo od točnog pasa Galešića, nastavilo se dobrim primanjem lopte i driblingom Monjca čiji udarac je u odsutnom trenutku završio u bloku. Odbijanac je Bubnjar poslao kraj gola. U 21. minuti Faal je sve dobro napravio osim onoga najbitnijega. Osvojio je loptu na središtu igrališta, izbacio na lijevoj strani Bubnjara, a onda u punom trku natrčao na njegov ubačaj s boka. Tamnoputi napadač na metar, dva od vratara podmetnuo je nogu i pogodio gredu od koje se lopta odbila izvan granica igrališta.

Foto galerija: Prva NL Orijent – Sesvete 0:1 Foto: Ana Križanec

Gosti su s druge strane zaprijetili u 20. i 40. minuti. Prvo je Abramović glavom dočekao ubačaj u srcu domaćeg kaznenog prostora i poslao loptu ne tako daleko od desnih rašlji vratara Curaća. Dvadeset minuta kasnije Banovec je iskosa izašao ispred Curaća koji je pravovremenim istrčavanjem skratio kut i odbio loptu u polje. Orijent je u prvom poluvrijeme na trenutke izgledao prilično solidno, posebno njegova desna strana na kojoj su ordinirali Braut i Monjac. Međutim, sve se na kraju svelo na priču o velikom prometu i maloj zaradi. Posebno nakon isključenja Bagadura i primljenog pogotka kada je postalo jasno da će Krimejčani otploviti prema prvom porazu ove sezone. Doduše, tko zna kako bi sve završilo da su Hadžić (86′) i Monjac (88′) bolje reagirali u dvije obećavajuće situacije istekom utakmice.

Standings provided by Sofascore

Objava FOTO Orijent doživio prvi poraz ove sezone, Abramović presudio Crvenima s bijele točke pojavila se prvi puta na Novi list.