FOTO Nogometaši Grobničana ostvarili još jednu uvjerljivu domaću pobjedu

novilist - prije 2 tjedna - link

GROBNIČAN – MARSONIA 4:2

MAVRINCI  Utakmica 26. kola Druge NL: Grobničan – Marsonia 4:2 (2:1). Stadion Adelija Beba Haramija. Gledatelja: 200. Sudac: Ivan Čužić (Velika Gorica) 7. Strijelci: 1:0 Bosančić (10′), 1:1 Bačić (12′), 2:1 Batarelo (30′), 3:1 Kočević (57′), 4:1 Srzentić (74′), 4:2 Ćato (90′). Žuti kartoni: Stanišić, Valentić, Bačić (Marsonia).

GROBNIČAN: Curać 6,5, Ušalj 6,5, Bosančić 7,5, Pilčić 7, Mohorić 6 (od 25′ Golić 6,5), Simonaj 6,5 (od 70′ Begović -), Prpić 6,5, Kočević 7 (od 70′ Rupčić -), Ivančić 7 (od 78′ Buneta -), Batarelo 7 (od 78′ Tešović -), Srzentić 7.

MARSONIA: Domović 5,5, Bačić 6,5 (od 87′ Abramović -), Ivandić 5,5, Perić 5,5 (od 63′ Ćato 6,5), Valentić 5, Božić 5, Sivrić 5, Stanušić 5, Stanišić 5 (od 78′ Petrak -), Didović 5,5 (od 87′ Knežević -), Barišić 5,5.

Foto galerija: Druga NL : Grobničan – Marsonia 4:2 Foto: Vedran Karuza

Navijači Grobničana dočekali su još jednu visoku domaću prvenstvenu pobjedu koja niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Olakotna okolnost bila je što su se gosti, rasterećni borbe za ostanak ili vrh, stigli na Mavrince – nadigravati.

Pokazali su to već u 3. minuti kada se vratar Curać morao opružiti koliko je dug i širok da bi izvukao u korner neugodan udarac Ivandića. Sedam minuta kasnije Bosančiću i Pilčiću se isplatio pritisak na zadnju liniju gostiju. Pilčić je presjekao povratnu loptu za vratara odigrao nesebično za Bosančića kojemu nije bilo teško poslati je u nebranjenu mrežu. Nepune dvije minute kasnije Bačić se sjurio lijevim bokom, pretrčao Mohorića i izašavši iskosa ispred Curaća pogodio suprotni kut vrativši stvari, kada je rezultat u pitanju, na – početak. Mohorić je netom prije nego što je svoje mjesto prepustio Goliću u maniri profinjenog veznjaka gurnuo Kočevića ispred vratara Marsonije, no Domović se nije dao iznenaditi. Nakon točno pola sata igre domaći su naplatili solidnu igru novim vodstvom. Domović je odbio Pilčićev pokušaj iskosa, a Batarelo pospremio u mrežu odbijanac preciznim udarcem s desetak metara – 2:1.

U 55. minuti Bosančić i Batarelo sa svega nekoliko metara nisu uspjeli ugurati loptu u mrežu. Treba pritom reći i da je užasno neravan travnjak bio saveznik gostujućeg vratara. U 57. minuti ni vratar, a ni travnjak nisu pomogli gostima. Bosančićev ubačaj Kočević je u letu pospremio u mrežu za 3:1. Nakon sat vremena igre i trećeg pogotka pogotka postalo je jasno da će Stilinovićev sastavupisati tri važna boda u borbi za ostanak. Srzentić je glavom u 74. minuti nakon udarca iz kuta glavom zabio četvrti grobnički, a Ćato u 90. minuti lob udarcem drugi gol za goste.

Standings provided by Sofascore

Objava FOTO Nogometaši Grobničana ostvarili još jednu uvjerljivu domaću pobjedu pojavila se prvi puta na Novi list.

Druga NL (18)NK Grobničan (6)nogomet (1726)