novilist - prije 4 sata - link

OPATIJA – JARUN 2:1

RIJEKA   Utakmica 5. kola SuperSport Prve NL: Opatija – Jarun 2:1 (0:1). Stadion na Kantridi. Gledatelja: 300. Sudac: Ivan Vukančić (Benkovac) 7. Strijelci: 0:1 Abramović (37′), 1:1 Mulac (53′-11m), 2:1 Weitzer (56′), Žuti kartoni: Kožić (Opatija), Cvetko, Levanić (Jarun).

OPATIJA: Prskalo -, Ušalj 6, Mulac 7,5, Arapović 5,5 (od 46′ Horvat 6,5), A. B. Bogolin 6,5 (od 59′ Pejanović 6), Glavan 5,5 (od 46′ Ajayi 6), Žabec 7,5, Marić 7, Kašiković 5,5 (od 46′ Weitzer 8), Grujević 6, Kožić 6,5 (od 86′ Macolić -).

JARUN: Curcija 6,5, Grdenić 6, Cvetko 5,5, Mađarić 6, Abramović 7 (od 78′ Ivanagić -), Pranjić 6,5, Sadiković 6 (od 86′ Tomić -), Herceg 6, Matijević 6 (od 68′ Zahirović -), Stojaković 6 (od 46′ Levanić 6), Bilobrk 6 (od 68′ Tadić -).

Ivor Weitzer potpisao je i treću uzastopnu pobjedu nogometaša Opatije! Nakon pobjedničkog pogotka Rudešu, gola i asistencije protiv BSK-a iskusni veznjak ušao je u nastavku derbija s Jarunom, te asistencijom za kazneni udarac i pogotkom režirao trominutni preokret Opatijaca vrijedan nove pobjede za plasmana prvi vrhu ljestvice.

U 37. minuti Pranjić je pobjegao Arapoviću i po lijevoj strani se sjurio prema domaćem petercu. Kapetan Jaruna, prvo ime prvoga poluvremena, odigrao je povratnu loptu za Abramovića koji je udarcem iz prve poslao loptu uz bližu vratnicu za vodstvo gostiju – 0:1. Jarun je pogotkom okrunio period dobre igre u drugoj polovici nastavka kada je počela dolaziti do izražaja pojedinačna kvaliteta nekolicine izrazito motoričnih gostujućih igrača. Prvi put ove sezone trener Opatije Zoran Bogolin odlučio se na (pre)otvoreni pristup s četvoricom ofenzivnih igrača (Žabec iza špice Glavana, Kašiković lijevo, a Bogolin desno krilo) i odmah je stigla kazna. Razvučene linije i širom otvoreni prostori u sredini terena značili su velike probleme za zadnju liniju domaćih. Doduše, na kraju je ispalo da je Jarun zabio iz jedine šanse do odmora. Sve opasno u opatijskoj igri prema naprijed do odmora dogodilo se nakon Bogolinovih ubačaja s desnoga krila. Kao u 10. minuti kada je na njegovu ubačaj natrčao Kašiković, a vratar Curcija sjajnom reakcijom sačuvao svoju mrežu. Vratar Jaruna dobro je reagirao i na udarac Žabeca nakon odbijanca.

Nastavak je donio očekivane promjene u opatijskom sastavu. Uvođenjem trojice igrača nešto drugačijeg profila odmah je opatijska igra poprimila drugačije konture, a ubrzo se to odrazilo i na rezultatu. Domaći su u svega tri minute priredili preokret. U 53. minuti Žabec je nakon Weitzerove duge lopte okrenuo Cvetka, stoper Jaruna ga je povukao s leđa, a sudac Vukančić pokazao na bijelu točku. Mulac je mirno realizirao kazneni udarac – 1:1. Tri minute kasnije ponovo je Žabec demonstrirao izvrsnu leđnu tehniku, nesretni Cvetko ga ponovo nije uspio izbaciti iz ravnoteže, a na odloženu loptu u malonogometnom stilu natrčao je zaštitni znak opatijskih pobjeda ove sezone, Ivor Weitzer, i udarcem iskosa pogodio suprotni kut – 2:1.

U 77. minuti Horvat je glavom nakon kornera zamalo promašio okvir gola i propustio tako lišiti svoju momčad i simpatizere Opatije crnih slutnji u završnici. Mogle su se obistiniti u 85. minuti kada je Ivanagić s pet metara poslao loptu kraj već savladanog vratar Prskala, a Ušalj uskrsnuo na gol liniji i odbio loptu u polje sačuvavši svojoj momčadi dragocjene bodove.

Tablice omogućuje Sofascore

Objava FOTO Ivor Weitzer režirao preokret na Kantridi i odveo Opatiju do treće uzastopne pobjede pojavila se prvi puta na Novi list.