FOTO Donedavni prvoligaš pao na Kantridi! Ivor Weitzer pogodio za pobjedu sa 60 metara

novilist - prije 3 sata - link

OPATIJA – RUDEŠ 1:0

RIJEKA Utakmica 3. kola SuperSport Prve NL: Opatija – Rudeš 1:0 (0:0). Stadion na Kantridi. Gledatelja: 400. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo) 7. Strijelac: 1:0 Weitzer (68′). Žuti kartoni: Graf, Arapović (Opatija), Baltić (Rudeš). Crveni karton: Arapović (57′).

OPATIJA: Prskalo -, Ušalj 7, Mulac 7, Arapović 5, Kožić 6 (od 63′ Pejanović 6,5), Žabec 6 (od 72′ Marić -), Kašiković 5,5 (od 46′ Ajayi 6), Čulina 6 (od 46′ Horvat 6,5), A. B. Bogolin 6 (od 63′ Weitzer 8), Graf 6,5, Grujević 7.

RUDEŠ: Kralj 5, Baltić 5,5, Batarelo 6, Srbljinović 6 (od 63′ Đira 6), Latković 6 (od 74′ Šare -), Brajković 5,5, Doležal 5,5 (od 46′ Mihalić 5,5), Žutić 5,5, Pasariček 6,5, Šuver 5,5 (od 74′ Ribar -), Sabljić 6.

U 68. minuti Ivor Weitzer je presjekao loptu i povukao (polu)kontru Opatije sa sredine domaće polovice igrališta. Iskusni veznjak i povratnik u opatijske redove uočio je da je vratara Kralj još uvijek izvan svojega kaznenog prostora. Uslijedio je precizan lob udarac po kojem je lopta na opće oduševljenje gledatelja završila u gostujućoj mreži.

Sličan gol je prije 10 godina (31. kolovoza 2014.!) zabio Goran Cvijanović, veznjak Rijeke, u golijadi protiv Zadra. Doduše, Weitzer je bio barem desetak metara dalje budući da je opalio po lopti neto po ulasku u polukrug na domaćoj polovici. Do gola suparničkog gola je bilo najmanje 60 metara! Ispostavilo se da je ta majstorija bila dovoljna nogometašima Opatije da upišu prvu pobjedu po povratku u Prvu NL i to u prvom domaćem nastupu nakon dva uzastopna gostovanja.

Besposleni Prskalo

Davor Mladina, trener Rudeša, od prve minute je temperamentno vodio svoju momčad koja se nametnula visokim posjedom, ali – bez efekta. U konačnici vratar Andrej Prskalo do kraja utakmice nije imalo ozbiljniju intervenciju! Izuzme li se jedan bijeg Sabljića za žuti karton Grafa ništa se nekontrolirano nije zbivalo na domaćoj polovici u prvom poluvremenu. Opatijci su pak pokušavali prijetiti kroz brzu brzu tranziciju nakon oduzete lopte.

U dva navrata se na lijevoj strani lijepo otvorio Kašiković, jednom na desnoj pojavio pravovremeno Grujević, no izostao je završni udarac. Na kraju je sve ostalo na Žabecovom pokušaju iz 22. minute. Trener Zoran Bogolin očito je svjesno prepustio loptu gostima želeći u prvom redu smanjiti mogućnost primanja gola na što manju mjeru. S druge strane na klupi je imao dovoljno aduta za nastavak. Poput Goodnesa Ajayija.

Ajayiju nagrada

Nigerijski napadač uoči utakmice primio je nagradu za najboljeg strijelca Druge NL prošle sezone (16 golova). Bogolin ga je uveo u nastavku još evidentno nespremnog budući da je kasnio po povratku iz Nigerije. Ideja je bila jasna, iskoristiti Ajayijevu brzinu, no vrlo brzo je taj plan pao u vodu. Veznjak David Arapović neoprezno je zaradio dva žuta kartona u razmaku od šest minuta i u 57. minuti Opatijci su ostali s desetoricom na terenu.

Dogodilo se logično, Crno bijeli su se dodatno stisnuli i ubrzo dočekali čaroliju Ivora Weitzera. Taj pogodak dodatno ih je homogenizirao. Opatijci su na kraju s igračem manje bili bliže drugom nego njihovi suparnici izjednačujućem pogotku. Igrači Rudeša bezidejno su nabijali loptu u šesnaesterac što je predstavljalo laki zadatak za koncentriranu opatijsku obranu.

Standings provided by Sofascore

Objava FOTO Donedavni prvoligaš pao na Kantridi! Ivor Weitzer pogodio za pobjedu sa 60 metara pojavila se prvi puta na Novi list.

NK Opatija (25)nogomet (2453)Prva NL (26)