FOTO Adriano Milanović u 71. minuti pogodio za veliku pobjedu Orijenta u Sigetu

novilist - prije 2 tjedna - link

DUBRAVA TK   – ORIJENT   0:1

ZAGREB   Utakmica 29. kola Prve NL: Dubrava TK – Orijent 0:1 (0:0). ŠNC Stjepan Spajić. Gledatelja: 200. Sudac: Tihomir Pejin (D. Miholjac) 6. Strijelac: 0:1 Milanović (71′). Žuti kartoni: Vrbančić (Dubrava), Milanović, Braut, Muminović, Galešić (Orijent). Crveni karton: Posinković (37′).

DUBRAVA TK: Mustapić 6,5, J. Palić 6 (od 81′ Vugrinec), Ljubanović 6,5, T. Palić 6,5, Kekez 6 (od 46′ Vasilj 6,5), Vrbančić 6,5, Tomas 6, Raužan 6,5 (od 69′ Jakovljević -), Janjiš 6,5, Posinković 6, Ikenna 6.

ORIJENT: Mohorović 7, Braut 6, Bubnjar 6,5, Črnko 6 (od 77′ Valjan -), Švrljuga 6,5, Muminović 6 (od 87′ Putnik -), Simčić 6, Zrilić 6 (od 46′ Monjac 6,5), Milanović 7, Galešić 6 (od 76′ Mulac -), Bagadur 6,5.

Orijent je stigao do vrijedna tri boda na gostovanju kod Dubrave, s time da je to uspio ostvariti s igračem više na terenu. No, ta brojčana prednost praktički se nije ni osjetila jer je momčad pod stručnim vodstvom Petre Mandić, jedine trenerice na ovako visokoj razini hrvatskog nogometa, bila bolji suparnik većim dijelom utakmice.

Foto galerija: Prva NL: Dubrava – Orijent

Dubrava TK krenula je vrlo ambiciozno od prvoga zvižduka prvoga suca Tihomira Pejina i stvarala je puno problema svojem suparniku. Srećom po Orijent domaćim igračima je u tom razdoblju kronično nedostajao zadnji pas koji bi ih doveo u priliku. Ono što oni nisu mogli, u 9. minuti, je nehotice napravio Patrik Mohorović kojem je jedna povratna lopta prešla preko noge i zarotirala se prema petercu. Međutim, napadači Dubrave nisu znali iskoristiti tu situaciju. Bolje rečeno sve su zakomplicirali suvišnim dodavanjima, to je gostima donijelo dovoljno vremena da se konsolidiraju i sačuvaju svoju mrežu.

Čudesni Mohorović

Sredinom prvog dijela Dubrava TK je stigla do najveće prilike. Luka Vrbančić opalio je s vrha kaznenog prostora, natjeravši Mohorovića da se ispruži po tlu i vršcima pristiju kratko odbije prizemni udarac. Na taj otpadak prvi je natrčao Jan Raužan i činilo se da je gol siguran. Međutim, Mohorović je uspio čudesno reagirati i otkloniti veliku opasnost.

U jeku domaćih napada Orijent je stigao do brojčane prednosti na terenu. Naime, jedna brza kontra izbacila je Dominika Simčića u idealnu situaciju, a Luka Posinković nije imao drugog izbora nego napraviti prekršaj na 30 metara od gola. Budući da je u tom trenutku bio zadnji igrač obrane Pejin mu je pokazao izravni crveni karton, uz bučno negodovanje domaćih navijača začinjeno sočnim psovkama. No, do odlaska na odmor Orijent nije uspio napraviti ništa opipljivo.

S(p)retno do vodstva

U drugom dijelu najveće uzbuđenje stiglo je oko 60. minute kada je službeni spiker objavio da pauk podiže nepropisno parkirane automobile oko stadiona. Raspored snaga na terenu nije se bitno promijenio, a Orijent je u 71. minuti s(p)retno stigao do gola. Nakon kornera s lijeve strane Adriano Milanović bio je najviši na drugoj vratnici i postavio je konačni rezultat utakmice. Doduše, Mario Mustapić uspio je rukama zaustaviti loptu, ali to je napravio nekoliko centimetara iza gol linije – 0:1.

U preostalih dvadesetak minuta Dubrava TK je svim silama pokušavala stići do poravnanja i čak je imala dvije, tri vrlo dobre prilike. Orijent je, pak, opet djelovao dosta suzdržano, koncetriravši se na čuvanje teško stečene prednost i bezuspješne pokušaje napada iz tranzicije.

Objava FOTO Adriano Milanović u 71. minuti pogodio za veliku pobjedu Orijenta u Sigetu pojavila se prvi puta na Novi list.