Nakon pobjede 4-3 u gostima Fenerbahce je na domaćem terenu slavio nakon preokreta s 2-1. Međutim, golom Mahmouda u sedmoj minuti gosti iz Lugana su vodili sve do 60. minute dokad su imali produžetke u rukama.

Tada je pogodak za 1-1 postigao Edin Džeko, bosansko-hercegovački napadač koji se cijelo ljeto spominjao kao moguće pojačanje Hajduka. Džeko je definitivno spasio Fenerbahce, sastav kojeg od ovog ljeta trenerski vodi legendarni Jose Mourinho.

Ne samo da je Džeko u uzvratu postigao ključni pogodak, već je u prvom susretu postigao tri od četiri gola turskog doprvaka. Gol za pobjedu u uzvratu postigao je Poljak Szymanski u 93. minuti.

Kao i u prvom susretu tako je i u uzvratu vrata turskog kluba čuvao hrvatski reprezentativni golman Dominik Livaković.

U trećem pretkolu Fenerbahceu slijede dvije utakmice protiv francuskog Lillea.