novilist - prije 2 tjedna - link

Proteklog vikenda u Puli održano Državno prvenstvo za kategoriju U21 brod krčkim je sportskim ribolovcima donijelo mnogo razloga za slavlje i ponos.

Na spomenutom su natjecanju, naime, nastupila 24 ponajbolja mlada ribolovca u Hrvatskoj. Kako doznajemo od predstavnika krčkog Sportsko ribolovnog društva Lovrata, lovilo se tijekom dva dana u vremenu od po pet sati.

Državnim prvakom naposljetku je postao natjecatelj ŠRD Lovrata Krk – Tomas Lukarić. Tomas je, doznajemo, na koncu oba dana natjecanja pobijedio u svojim brodicama, te sa 8 plasmanskih bodova zasluženo u konačnici osvojio naslov državnoga prvaka za 2024. godinu.

Prvog dana natjecanja novopečeni je krčki sportskoribolovni šampion uhvatio čak 54 ribe, ukupne težine 4.365 grama, dok je drugog dana tom svom impresivnom ostvarenju pridodao još 30 ulovljenih riba, težine 2.143 grama. Najveći ulov bio mu je fratar težak 265 grama.

Uz Tomasa Lukarića, na nacionalnom su prvenstvu još odlovila dvojica Krčana, i to Leon Bajčić koji je osvojio 11. mjesto, te Nikola Kosić koji je u završnici zauzeo dvadesetu poziciju.

U konkurenciji parova naslov Državnih prvaka također je tako stigao u Krk jer su svojim zbirnim ostvarenjem na natjecanju najbolji bili članovi ekipe krčke Lovrate, u čijem su sastavu bili Tomas Lukarić i Leon Bajčić.

Spomenuti treba i da tim svojim novim vrijednim rezultatom Tomas Lukarić potvrđuje svoj ostanak u sastavu državne sporstko ribolovne reprezentacije i tijekom naredne, 2025. godine!

Objava Državno prvenstvo krčkim sportskim ribolovcima donijelo mnogo razloga za slavlje i ponos pojavila se prvi puta na Novi list.