Ćorić prošao brazilskog kvalifikanta za drugo kolo Wimbledona

novilist - prije 3 dana - link

LONDON Najbolji hrvatski tenisač Borna Ćorić (ATP – 89.) plasirao se u drugo kolo Wimbledona pobijedivši brazilskog kvalifikanta Felipea Meligenija Alvesa (ATP – 145.) sa 6-3, 7-6 (2), 6-3 za dva sata i 12 minuta te time izjednačio svoj najbolji rezultat na trećem Grand Slam turniru u sezoni.

Za svoj prvi plasman u treće kolo Wimbledona Ćorić će morati pobijediti boljeg iz dvoboja Talijana Mattea Arnaldija (ATP – 35.) i Amerikanca Francesa Tiafoea (ATP – 29.).

Bio je ovo drugi ovogodišnji dvoboj Ćorića i Meligenija Alvesa i druga pobjeda hrvatskog reprezentativca, koji je u tri seta svladao Brazilca na tvrdoj podlozi u dvorani na Challengeru u Belgiji krajem siječnja.

Meč na terenu 7 All England Cluba, Ćorić je otvorio spasivši dvije ‘break’-lopte u trećem gemu, a onda je u sljedećem došao do ‘breaka’ što mu je bilo dovoljno za osvajanje prve dionice dvoboja (6-3), jer Brazilac više nije zaprijetio u setu koji je završio nakon 35 minuta.

Drugi set je bio izjednačeniji, iako Brazilac nije uspio doći do prilike za ‘break’, a spasio je svoj servis u devetom gemu, kad je Ćorić došao do jedine ‘break’-lopte u drugom setu. Ćorić je ‘tie-break’ otvorio osvojivši prva dva poena, potom izgubio sljedeća dva, da bi osvojio sljedećih pet i time došao na jedan set od plasmana u drugo kolo.

Ipak, ovakav razvoj događaja nije slomio borbeni duh 26-godišnjeg brazilskog kvalifikanta. Meligeni Alves je prijetio na početku trećeg seta, ali je olako propuštao stvorene prilike. U prvom gemu je imao 15-40 i napravio dvije neiznuđene pogreške, u trećem je propustio 30-40 i jednu prednost.

Kako to obično biva, ubrzo je bio kažnjen. Ćorić je u šestom gemu došao do ‘breaka’, potvrdio ga u sljedećem za vodstvo 5-2, a kad je dobio priliku servirati za meč, 27-godišnji Zagrepčanin je ostavio suparnika bez poena te nakon dva sata i 12 minuta došao do svoje druge pobjede u All England Clubu, jedine od 2015., kad je debitirao u Wimbledonu.

Od pobjede nad Ukrajincem Serhijem Stahovskijem, Borna je na jedinom travnatom Grand Slam turniru nanizao poraze od Andreasa Seppija (2. kolo 2015.), Ive Karlovića (2016.), Ryana Harrisona (2017.), Danjila Medvjedeva (2018.) i Guida Pelle (2023.).

Ovime je prekinuo i niz poraza na Grand Slam turnirima koji je trajao od prošlogodišnjeg Roland Garrosa, na kojem je stigao do trećeg kola.

Ćorić je jedini hrvatski predstavnik u muškoj konkurenciji, a u ponedjeljak će u akciji biti i najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić, koju čeka dvoboj protiv Kineskinje Wang Xiyu.

Objava Ćorić prošao brazilskog kvalifikanta za drugo kolo Wimbledona pojavila se prvi puta na Novi list.

borna ćorić (9)Ostali sportovi (403)Sport (9148)