Cleveland zadnji sudionik drugog kruga, sada ih čeka Boston

novilist - prije 2 tjedna - link

CLEVELAND Košarkaši Cleveland Cavaliersa posljednji su sudionici drugog kruga ovogodišnjeg doigravanja NBA lige, oni su u odlučujućoj sedmoj utakmici prvog kruga kao domaćini svladali Orlando Magic sa 106-94.

U seriji Cavsa i Magica tako je u svih sedam utakmica pobijedila domaća momčad, a Cavse je ponovno predvodio Donovan Mitchell sa 39 koševa, Caris LaVert je s klupe dodao 15, dok je Max Strus stao na 13 uz nekoliko trica u ključnim trenucima. Magicu nije pomoglo 38 ubačaja i 16 skokova Paola Banchera jer je sljedeći najblji strijelac bio Wendell Carter sa 13.

Gosti iz Orlanda bolje su otvorili utakmicu, s nekoliko pogođenih trica odvojili su se na 20-10, a pet minuta prije odlaska na veliki odmor imali su i najvećih 18 razlike (47-29). No, s nekoliko ubačaja LaVerta i Mitchella domaći su do poluvremena uspjeli smanjiti na 53-43.

Boljim ulaskom u nastavak Cleveland je uspio poravnati na 64-64, a ubrzo potom i preuzeti kontrolu rezultata te uoči posljednjih 12 minuta steći osam poena prednosti (76-68). Ubrzo potom razlika se popela na dvoznamenkastu te je bilo jasno kako se mlada omčad iz Orlanda ne može vratiti u utakmicu.

Cleveland će u drugom krugu za suparnika imati najbolju momčad ligaškog dijela sezone Boston Celticse.

Objava Cleveland zadnji sudionik drugog kruga, sada ih čeka Boston pojavila se prvi puta na Novi list.