City dobio ‘davljenika’, Guardiola više razveselio jednog od dvojice svojih Hrvata

dnevno - prije 3 mjeseca - link

Manchester City je u 22. kolu engleskog Premiershipa opravdao status izrazitog favorita dolaskom do 3:1 protiv Burnleyja na domaćem terenu, a na putu do pobjede nad pretposljednjom momčadi u ligi, punu minutažu u momčadi Pepa Guardiole imao je Joško Gvardiol u posljednjem redu.

Mateo Kovačić je, pak, ušao u završnici utakmice, kada je sve već bilo riješeno s obzirom na to da je City vodio s 3:0. Veznjak Vatrenih je u 87. minuti ušao umjesto Rodrija, koji je u 46. bio strijelac posljednjeg gola domaćina. Prije toga, za Guardiolinu momčad zabio je dvostruki strijelac, Argentinac Julian Alvarez (16′, 22′).

Gosti su u trećoj minuti sudačke nadoknade na kraju utakmice pogodili za smanjenje na završnih 3:1. Njihov strijelac bio je Ameen Al Dakhil, no to više nije moglo ništa promijeniti što se završnog ishoda tiče. City je slavio i time je nastavio svoju utrku na vrhu ljestvice.

‘Za vratom’ Liverpoolu

Guardiolina momčad s Gvardiolom i Kovačićem u svojim redovima je poslije domaće pobjede došla na dva boda zaostatka za vodećim Liverpoolom, a bodovno je izjednačena s Arsenalom koji je na trećem mjestu. Blizu su još i Tottenham te Aston Villa, s po tri boda zaostatka za Manchester Cityjem i Arsenalom.

Za City će novi izazov u Premiershipu doći u ponedjeljak navečer, u 21 sat, u utakmici 23. kola u kojoj će biti u gostima protiv Brentforda. U nedjelju će, pak, glavnina pozornosti biti usmjerena na dvoboj Arsenala i Liverpoola kojem će biti domaćini londonski ‘Topnici’.

Dinamo se oprostio od Ljubičića, navijači bijesni: ‘Sramite se, uprava je dno dna’

Objava City dobio ‘davljenika’, Guardiola više razveselio jednog od dvojice svojih Hrvata pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.